abt-sportsline-volkswagen-transporter-t6_1-tuning- (1)

ABT Sportsline neupravuje jen vrcholné sportovní modely Audi, ale i o poznání méně rychlé a sportovní modely. Podíval se třeba i na Volkswagen T6.1, rovnou v nejluxusnější verzi Multivan. Připravuje kompletní kit pro úpravu vzhledu, ale i zvýšení výkonu.

Oficiálně bude sice vče oznámeno až v březnu v Ženevě, ale už dopředu německý tuner ukázal fotky a prozradil nějaké informace. Úpravu výkonu si připravil i pro vrcholný motor, kterým je dvěma turbodmychadly přeplňovaný vznětový dvoulitr se 146 kW/199 koňmi a 450 Nm. Hodnoty zvedl na poměrně zajímavějších 166 kW/226 koní a 490 Nm. Pokud by vám stačil slabší dvoulitr TDI se sériovými 110 kW/150 koňmi a 340 Nm, pak ho ABT „přifoukne“ na 132 kW/180 koní a 400 Nm.

Design se dá vylepšit originálním bodykitem ‚ABT Aero Package‘, který lze objednat buď dohromady, případně jen některé díly jednotlivě. Jde o spoiler pod předním nárazníkem, boční nástavce prahů (pro všechny nabízené rozvory), jinou masku chladiče, zadní spoiler, ale i zadní difuzor s černými koncovkami výfuku.

Vyměnit můžete i kola. U těch vám dá tuner na výběr mezi 19″ a 20″. Lakovaná mohou být do matné černé, případně mohou být leštěná diamantem. Aby perfektně lícovala s blatníky, můžete si od ABTu pořídit i sportovní snížený podvozek Bilstein. Ten je nastavitelný a auto sníží v rozmezí od 40 do 70 mm.