abt-sportsline-upravil-audi-sq7-tdi- (6)

I když byste rozhodně neřekli, že Audi SQ7 TDI je pomalé nebo že mu schází dynamika, lepší to může být vždycky. A přesně pro takové chvíle je tu třeba ABT Sportsline. Ten pro vznětový osmiválec pod kapotou SQ7 představuje posilující kit.

Audi SQ7 TDI pohání přeplňovaný vidlicový čtyřlitrový osmiválec, jehož sériový výkon je 320 kW/435 koní. Ještě zajímavější je však hodnota točivého momentu, jehož maximum je 900 Nm. Zrychlení z nuly na 100 km/h je tak otázkou 4,8 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

ABT to ale zvýšil. Výkon poskočil na 380 kW/510 koní a točivý moment se vyšplhal na 970 Nm. To jsou tedy stejné hodnoty, jaké má už dříve představený upravený Volkswagen Touareg V8 TDI, který má pod kapotou téměř stejný motor.

ABT nadělil Volkswagenu Touareg mamutí točivý moment. Tohle SUV utáhne celý svět

Úpravce neprozradil, jak se zkrátí zrychlení – ať už to absolutní z 0 na 100 km/h nebo to pružné – ale jisté je, že to poznat bude. Co ale prozradil, to je fakt, že upravil nastavení zvukového projevu auta. SQ7 má totiž u výfuku aktivní reproduktor, který imituje zvuk motoru.

ABT Sportsline nenabídne jen úpravu motoru, ale pro zájemce připravil i některá drobná designová vylepšení. Jejich základem jsou kola. Ta jsou v nabídce ve třech verzích: kola Sport GR (v matném černém laku a v lesklém černém laku), disky HR Aero (tmavě šedé) anebo kola HR-F (ve stříbrné). Nechybějí drobné plakety úpravce, ale i vyměněná tlačítka a podobné detaily v kabině.

V plánu je i rozšiřující bodykit, který však německý úpravce zatím stále vyvíjí. Do nabídky by se měl dostat v příštím roce.