audi-tt-rs-abt-sportsline-tuning- (1)

ABT Sportsline si připravil výkonovou injekci pro Audi TT RS

Autor: Pavel Srp - 19. 10. 2019


Audi TT RS je už z výroby poměrně výkonné auto, ale přesto i u těch nejvýkonnějších aut, která si můžete koupit, lze na výkonu přidat. Specialistou na podobné úpravy je ABT Sportsline, který Audi TT RS zajímavě posílil.

Sériový model Audi TT RS pohání 2,5litrový turbodmychadlem přeplňovaný pětiválec s výkonem 294 kW/400 koní a maximálním točivým momentem 480 Nm. Mohlo by se to zdát – speciálně při pohledu do technických údajů – že je to dostatek, ale někteří majitelé si to nemyslí. Přesně pro ty jsou tu právě úpravci jako ABT.

Ten úpravou řídící jednotky zvedl výkon na 460 koní a točivý moment na 528 Nm. ABT Sportsline v tomto případě nezasahoval do mechanických částí motoru, takže jde o jednoduše vratnou úpravu.

audi-tt-rs-abt-sportsline-tuning- (2)

Kromě toho ale německý úpravce změnil i další věci. Sériový výfuk s dvěma oválnými koncovkami vyměnil za jiný. Ten je vyroben z nerezu a koncovky má čtyři. Jsou navíc lakovány do černé barvy.

Vyměnit si můžete nechat i kola. V nabídce je několik variant. Nabízí se průměry 19 a 20 palců s černým lesklým nebo matným lakem. Na karoserii si můžete připlatit za drobné karbonové doplňky jsou jsou spoilery pod předním nárazníkem, difuzor v zadním nárazníku a podobně.

Na kompletní úpravu – na zvýšení výkonu i doplňky – dává ABT záruku 4 roky nebo 160 000 kilometrů.

audi-tt-rs-abt-sportsline-tuning- (2)

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek