Abt slaví 120 let: nabídne limitované edice Audi TTS, Q3 a VW Multivanu T6 – foto

Autor: Jan Karlík -   15. 4. 2016


Tuningová společnost Abt Sportsline je na trhu už těžko uvěřitelných 120 let! Samozřejmě, že na svém začátku nelepila křídla na auta a nezvětšovala dřevěná kola. Prapůvodním řemeslem, se kterým zakladatel firmy Johann Abt začínal, bylo kovářství. Později přičuchl díky závodění k automobilismu. V tomto duchu pokračoval jeho syn Johann mladší a dokonce i jeho syn Daniel, který aktuálně stojí v čele firmy.

Abt Sportsline 120 let 1

Stejně jako v případě motorsportu se i v rámci úprav vozů Abt Sportsline drží téměř výhradně koncernu Volkswagen. Jak dokazují právě představenou sérií k výročí 120 let, limitované edice nejsou výsadou pouze luxusních automobilek. V Abt připravili speciálně upravený Volkswagen T6, Audi TT S a SUV model Q3. Každý z těchto vozů vznikne maximálně ve 40 kusech, tudíž dostáváme celkem 120 vozů. Vozy mají také společné poznávací prvky, všechny mají stříbrnou horní část karoserie, tmavší tu spodní a to je doplněno o červené akcenty.

Upravené Audi TT S dostalo přeprogramovanou řídící jednotku. Dvoulitrový čtyřválec TFSI díky tomu posílil z 310 na výsledných 370 koní a točivý moment povyskočil na 460 Nm. V rámci úprav byl také odstraněn omezovač, TT S se bude řítit maximální rychlostí 265 km/h. Co se týče exteriéru, TT S dostalo přepracované oba nárazníky, ten zadní s difuzorem a novými koncovkami výfuku. Nové jsou také nástavce prahů a křídlo na zadní straně. K tomu poměrně hezky sedí 20″ litá kola. Abt nám udělal radost, jedná se o velmi vkusnou úpravu.

Otesánek ze stejné stáje, SUV Q3, má pod kapotou naftový motor 2.0 TDI s výkonem 211 koní (155 kW) místo původních 184 koní (135 kW). Díky výměně ECU povyrostl samozřejmě také točivý moment, nově má hodnotu 450 Nm. Q3 dostává podobou sadu doplňků jako TT S. Nové nárazníky, difuzor, křídlo, taktéž 20″ litá kola a plaketky s nápisy „120 years od Abt“.

Volkswagen T6 má pod kapotou také naftu, která dostala výkonovou injekci ze 150 na 180 koní. Točivý moment má hodnotu 420 Nm. Ani dodávce se nevyhnul tuning exteriérových částí, vevnitř pak nabídne výroční koberečky, stejně jako Audi TT S a Q3.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *