Audi-TT-RS-R-roadster-ABT-Sportsline

ABT představuje ideální letní auto: Audi TT RS-R Roadster

Autor: Pavel Srp - 31. 7. 2017


Audi TT RS je samo o sobě velmi rychlým autem, ale pokud se na něj podívají specialisté od ABT Sportsline, udělají z něj auto ještě rychlejší. Když si navíc vyberete verzi roadster, budou z něj řidičské zážitky stříkat na kilometry daleko.

Audi TT RS Coupé a Audi TT RS Roadster se od sebe co do pohonného ústrojí neliší. Pod přední kapotou je úžasně znějící dvou a půllitrový pětiválec, jehož výkon je 294 kW/400 koní a točivý moment 480 Nm. Díky tomu dokáže roadster z 0 na 100 km/h zrychlit za 3,9 sekundy (coupé je o 0,2 sekundy rychlejší). Maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h, na přání ale může být omezovač posunut až 280 km/h.

Pro ABT to bylo málo a tak roadsteru dopřál stejnou posilňovací kůru jako již dříve představenému coupé. Výsledkem je 368 kW/500 koní a 570 Nm točivého momentu. Zrychlení z 0 na 100 km/h se zrychlilo o půl sekundy (!!) na 3,4 sekundy a omezovač následně auto v rozletu zastaví až při 300 km/h. Může za to prakticky pouze optimalizace řídící jednotky a nový kompletní nerezový výfuk, navíc se zvukovými klapkami.

Není to ale jen technika, kterou může ABT upravit. Katalog totiž nabízí i nepřeberné množství stylingových úprav. Černý showcar z fotek dostal například nové oba nárazníky, nástavce bočních prahů či nová, 20″ kola. Je to ale jen začátek toho, co si můžete vybrat. Záleží pouze na vás a na výši sumy, kterou jste schopni a nebo ochotni u úpravce utratit.

Pokud byste si ale tento superrychlý a výkonný roadster chtěli pořídit, pak je třeba si pospíšit. V ABT Sportsline se totiž rozhodli upravit pouze limitovanou sérii 50 vozů.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek