Představovat vám německého úpravce ABT Sportsline asi moc nemusíme. Tuningu a úpravám aut se věnují už pěknou řádku let a nutno říct, že vše dělají dobře. Co se úprav týče, specializují se hlavně na auta koncernu Volkswagen. Před nedávnem představil upravený SEAT Leon ST CUPRA R.

ABT představil upravenou Škodu Octavia RS. Přidal výkon i styl

ABT se na tomto pekelně ostrém kombíku opravdu vyřádil. U ABTu nejsou příznivci sériových verzí a tak se není co divit, že ze všeho nejdřív sáhli po úpravě pohonné jednotky.

SEAT Leon ST CUPRA R má pod kapotou přeplňovaný dvoulitrový agregát o sériovém výkonu 300 koní a s točivým momentem 400 Nm. Vcelku dostačující hodnoty, které se ale ABT stejně rozhodl zvýšit a to úpravou řídící jednotky a montáží nového výfukového potrubí. Výsledek je výkon 350 koní a točivý moment 440 Nm. Výsledkem celé té úpravy je zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy, což je na koncernové kombi velmi slušné. 

K tomu všemu ABT použil i nový, pevnější a hlavně sportovněji nastavený podvozek snížený o 15 mm vpředu a 20 mm vzadu. Podle zástupců úpravce díky němu Leon ST Cupra R zatáčí ještě mnohem lépe a prý také mnohem jistěji než sériová verze auta. Třešničkou na dortu je výměna standardních 19palcových disků za 20palcové přímo z dílny ABT, konkrétně z řady GR.

Pokud jste ale právě začali přemýšlet, že přesně tuhle úpravu potřebujete, nebudete to mít snadné. ABT tuto verzi Leonu ST Cupra R stvoří jen v počtu 150 kusů, což bohužel není mnoho.