Absolutní dokonalost! Vzácné Porsche 911 a stylový karavan

Autor: Anina Russová - 5. 6. 2019


Napadlo by vás někdy používat opravdu vzácné auto k tomu, abyste za ním tahali karavan a jezdili s ním na dovolenou. Ano? A co když tím vzácným autem myslíme Porsche 911 Carrera 3.2 Speedster? To je auto, kterého bylo od ledna 1989 do července 1989 vyrobeno pouze 2104 kusů. Cena tohoto auta jen a jen roste, ale přesto se našel jeden velmi extravagantní boháč a sběratel aut jménem Volker Schiersch, který s tímto Porsche dělá přesně to, co popisujeme. Čas od času za něj zapřáhne karavan a vyrazí do světa.

Porsche 911 Speedster se bude opět vyrábět, vznikne jen 1948 kusů

Volker Schiersch nevlastní toto Porsche příliš dlouho, ale před jeho koupí moc neváhal. Důvod je prostý. Je ve skvělém stavu a je lakováno barvou Silver Metallic, která je mnohem vzácnější než u těchto aut běžnější barvy Guards Red, klasická černá nebo Grand Prix White. Takových ze Stuttgartu vyjelo mnohem více.

Majitel tvrdí, že to nejkrásnější na tomto autě je však chod a hlavně zvuk vzduchem chlazeného šestiválcového boxeru. Tomu věříme a asi trochu závidíme. Možná hodně…

A ten karavan? Nemyslete si, že ho Volker používá leda tak na focení a občasné vyjížďky na výstavy. Kdepak! Nejčastěji ho bere na výlety, když vyráží za dětmi a vnoučaty do Düsseldorfu. Jde o obytný vůz Hymer Eriba Puck z roku 1975 a Volker ho měl ještě dřív než Carreru. Jen ho tahal za Porsche 911 Targa. :) Karavan je k báječnému Speedsteru připevněn přes originální (!) Porsche tažné zařízení, nejde tedy o žádnou domácí přestavbu.

Báječná sestava, co myslíte. Jen my bychom se asi báli s ní vyrazit někam dál než na dvorek. Představa, že se tomu něco stane, by nás asi dál nepustila. Ale je pravdou, že auta i karavany se mají používat k tomu, k čemu byla stvořena.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru