Ačkoliv jsou veřejné jízdy na Nurburgringu skvělou možností, jak vyvětrat naše plechové miláčky a trochu pocuchat nervy, všeho moc škodí. Jejich největší problém tkví v tom, že kromě aut s řidiči, kteří vědí, jak se mají chovat, se na veřejných jízdách předvádějí také řidiči, kteří to nevědí…

I když řidič Fordu Fiesta z přiloženého videa chvíli působí, že ví, co dělat, asi tomu tak není. Protože se kolem něj prohánějí všechna ta rychlá BMW, Porsche i pár ostrých hatchbacků, jede mimo ideální stopu tak, aby nepřekážel. Ale pak zcela nepochopitelně vybočí do vnitřní stopy zatáčky a to nejspíše bez toho, aby se podíval do zpětného zrcátka. Jenomže v tu chvíli kolem něj jede bílé Ferrari 458 Speciale.

Jen o milimetry se obě auta vyhnou, ale skončí na trávě mimo trať. Ani jeden naštěstí nenabourá, ale chybí k tomu vážně kousek. Moc nechápeme, co tam vlastně řidič Fiesty dělal. Vypadá to totiž, že tlak a rychlost volných jízd neustál a chtěl se z dráhy uklidit pryč. A vybral si zatraceně špatný okamžik.