Abarth Days 2019, největší setkání roku oslavující 70. výročí značky se štírem ve znaku

Autor: Tisková zpráva -   25. 9. 2019


Odpočítávání do začátku akce Abarth Days 2019 již začalo. Největší evropské setkání příznivců vozidel se štírem ve znaku proběhne první říjnový víkend v Miláně a účastníkům nabídne příležitost užít si dva dny nabité zábavou, vzrušením a adrenalinem v nejlepším stylu Abarth. Fanoušci společně oslaví 70. výročí založení značky se štírem ve znaku.

Dvoudenní akce pořádaná ve futuristickém centru MIND (Milano Innovation District) bude jako vždy nabitá vzrušujícími aktivitami. Účastníci jsou zváni na testovací jízdy s vlastními vozy Abarth na trati i na silnici nebo po boku zkušebních jezdců značky. Adrenalin bude stoupat velmi vysoko i při zkušebních jízdách na sedadle spolujezdce ve vítězném Abarthu 124 rally. Na návštěvníky bude čekat také výstava současných a historických vozidel značky, kde se seznámí s tajemstvími i vozy, které utvářely historii značky. Ve vyhrazeném prostoru předvedou své dovednosti profesionálové BMX a chybět nebudou ani hry pro dospělé a děti. Na návštěvníky čeká ale ještě jedno velké překvapení. Cílem je překonat loňský rekordní počet 4000 účastníků, kteří absolvovali přes 3000 zkušebních jízd. Kompletní informace o akci naleznete na internetových stránkách abarth.com.

Jednou z hlavních novinek letošního ročníku je velkolepá, přibližně tři kilometry dlouhá trať postavená v novém vědeckém, znalostním a inovačním parku, která se vyznačuje vzrušující sekvencí rovinek, zatáček a vlásenek a je doslova ideální pro testování ovladatelnosti a výkonu vozidel Abarth. Půjde jednoznačně o skvělou příležitost pro účastníky, kteří se akce zúčastní se svými vozy (vstupenky lze zakoupit online), ale i ty, jež si touží vyzkoušet nová vozidla řady Abarth 70th Anniversary a případně chtějí zakusit, jak se sedí na sedadle spolujezdce skutečného soutěžního speciálu. Vyzkouší si výkon Abarthu 124 rally, který po druhé za sebou zvítězil v šampionátu FIA R-GT CUP. V jiné části se zase účastníci Abarth Days 2019 po boku zkušených profesionálů naučí, jak zvládnout náhlou ztrátu trakce zadních kol, pochopitelně v naprosté bezpečnosti ve speciálně upravených vozech.

Rychlotest Abarth 500: Rychlá stylová nákupní taška (2013)

V zábavné části si účastníci vyzkouší simulátory jízdy, zasoutěží si s dálkově ovládanými vozy a shlédnou akrobatické vystoupení Bike Trial, BMX Flatland a parkouru. Chybět nebude ani hudba, stánky s občerstvením a stánky nabízející oficiální značkové předměty a vybrané příslušenství z řady Abarth Authentic Accessories powered by Mopar. A chybět nebudou ani klasické, historické vozy se štírem ve znaku, které připomenou silné pouto mezi minulými a současnými modely značky.

Přečtěte si také:  Mazda MX-5 je kultem. Na sraze MX-5 v Itálii se potkalo 707 aut. Je to nový světový rekord

Absolutními hvězdami akce budou vozy Abarth dob minulých i ty současné, které bude možné obdivovat a vyzkoušet si na silnici nebo na trati. Účastníci si užijí i řadu aktivit, které jsou určené všem věkovým kategoriím. Různé vstupenky na akci začínají na ceně 10 eur.

Vítězný a vzrušující formát uspokojuje stále širší komunitu Abarth z celého světa. V současné době působí na světě 74 oficiálních klubů (nárůst o 80 % ve srovnání s rokem 2016), z nichž 37 je italských a zahrnují přes 5000 členů. Kluby Abarth budou mít na akci Abarth Days 2019 vlastní prostor pro setkání se svými členy i oslovení návštěvníků, kteří se dosud k žádnému klubu nepřipojili. To, co všechny spojuje, je vášeň pro značku se štírem ve znaku. Ta je rovněž hnacím motorem komunity The Scorpionship, která je v regionu EMEA činná tři roky a čítá přes 111 000 členů.

Silná vášeň pro značku Abarth se táhne napříč různými generacemi zákazníků v duchu filozofie zakladatele značky, a sice zajistit maximální výkon, řemeslné zpracování každého produktu a neustálý technický pokrok. Legenda značky začala 31. března 1949, kdy Carlo Abarth (1908-1979) s jezdcem Guidem Scagliarinim založili společnost Abarth & C. Jejich první vůz nesl označení 204 A a byl odvozen od Fiatu 1100. Velkou pozornost si jejich prvotina získala 10. dubna 1950, a to při jejím posledním a vítězném závodě Tazia Nuvolariho, který tento vůz pilotoval. Jednalo se o závod Palermo-Monte Pellegrino. Od té doby zaznamenala značka Abarth řadu rekordů v motoristickém sportu i v oblasti výroby a vytvořila si nenapodobitelnou osobitost, díky níž jsou její vozy v běžném provozu okamžitě rozpoznatelné. Stejné zvláštnosti lze objevit i v současné oslavné řadě 70th Anniversary nabízené u modelů Abarth 595 a Abarth 124. Tyto modely jsou charakteristické specifickým logem, které je již dnes činí zcela jedinečnými a exkluzivními. Dalším vozem, který vzdává hold 70leté historii značky, je výjimečný model 595 esseesse, vozidlo inspirované legendární tuningovou sadou z 60. let. Zmínku zaslouží rovněž limitovaná edice Abarth 124 Rally Tribute, která bude vyrobená v pouhých 124 kusech a která oslavuje četná vítězství Abarthu 124 rally v roce 2018. Přepracovaný spider se stal i letos vítězem evropského šampionátu vozidel GT, a to už jeden závod před ukončením sezony.

Přečtěte si také:  V Hradci Králové se konal sraz, dorazilo na něj přes 700 aut. Policie rozdala pokuty za 31 tisíc

Výkon, zábava a historie. Abarth Days 2019 jsou nejočekávanější akcí všech příznivců Štíra z celé Evropy. Čeká na ně nezapomenutelný zážitek, během kterého budou moci sdílet svou vášeň pro tuto italskou značku. Další novinky budou odhalené na akci v Miláně.

190906_Abarth_Abarth-Days-2019_01

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *