A pak že luxus nepatří do terénu. Delta 4×4 upravili Rolls-Royce Cullinan a výsledek rozhodně není jen na efekt

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Delta 4x4 - 9. 4. 2022 0

SUV jsou u zákazníků velmi oblíbená. Dokazují to nejen jejich prodeje, ale i fakt, že tento typ vozidel nabízí už snad každá automobilka. Rolls-Royce nevyjímaje. Model Cullinan, jak se jeho první SUV jmenuje, je jako ztělesnění opulentnosti a luxusu na kolech. Málokdo by s takovým autem vyjel mimo silnici, ačkoliv sama automobilka k tomu majitele nabádá. Jenomže kdo by si chtěl ušpinit nebo snad dokonce poškrábat ta velká a drahá kola nebo lak karoserie. Ovšem německá firma Delta 4×4 se rozhodla, že Cullinan upraví tak, že bude pro terén, špínu a bláto jako stvořený.

A povedlo se! Asi nepřekvapí, že je tato úprava určena pro konkrétního zákazníka, který pochází Arabského poloostrova, kde peníze a přání nemají limity. A když znělo zadání do terénu, tak se tak také stalo. Autu byla v prvé řadě zvýšena světlá výška a to o 80 milimetrů. K tomu ale úpravce přidal terénní 20“ kola a 33“ palcové pneumatiky, takže ve výsledku je o značných 150 milimetrů výš.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce Cullinan "Frozen Lakes" je 14kusová limitovaná edice oslavující zimní krajinu

Úpravou prošel i výfukový systém, sání, ale nová je také ochrana podvozku, ochranný rám vpředu a další detaily. Asi už tušíte, že tohle všechno rozhodně nebylo levné. A nemýlíte se! Pokud to vezmeme od začátku, tak jen pneumatiky Mickey Thompson vyjdou na asi 15 000 eur, tedy zhruba 370 000 Kč. Obdobnou cenu má úprava podvozku. Na dalších v přepočtu asi 340 000 Kč vyšlo upravení blatníků. To, aby se tam ta velká kola vůbec vešla.

Ale to je jen začátek. Ochranný rám vyjde na asi 3900 eur, tedy asi 96 000 Kč. Další ceny pak úpravce prý zveřejní později. Celková cena úpravy se pak pohybuje kolem částky 150 000 eur, tedy asi 3,7 milionu korun. Ano, opravdu jde jen o cenu přestavby, k ní je potřeba připočítat další miliony za samotné auto.