panamera-hybrid-techart (13)

A pak, že jsou hybridy nudné. TechArt upravil Panameru Turbo S E-Hybrid

Autor: Anina Russová - 30. 11. 2018


Každoroční Essen Motor Show se blíží a tak tuningové společnosti mají co dělat, aby pro tuto příležitost přichystaly to nejlepší, co mohou nabídnout. Mezi těmi společnostmi bude i německý TechArt, který se rozhodl v Essenu ukázat svou vlastní verzi Panamery Turbo S E-Hybrid.

Hned na první pohled je jasné, že tohle rozhodně není jen tak „obyčejná“ Panamera. TechArt na ni oblékl designový balíček s názvem GrandGT, který obsahuje rozšířené blatníky, kapotu z uhlíkových vláken, ostřejší nástavce prahů ale i rozšířený rozchod kol. Úpravě neušla ani zadní část auta, které vévodí mohutný difusor. Hodně nás baví svítivě zelená kola Formula V o rozměru 22 palců. Ano, tipujete správně. Právě tahle barva má evokovat fakt, že hybridy jsou „zelené“. No, možná je to hloupost, ale ten barevný kontrast je prostě parádní!

Stejná zelená barva se pak promítla jak na karoserii, tak také do interiéru. Svítivě zelenou nití jsou prošívané sedačky a stejný odstín najdete i jinde v interiéru. Úpravce pak zákazníkům nabízí hned několik verzí zpracování volantu. Ten může být standardně kožený, ale také karbonový nebo čalouněn Alcantarou.

A teď konečně to, co vás asi zajímá nejvíce. Pod kapotou má tahle upravená kráska dvojicí turbodmychadel přeplňovaný zážehový čtyřlitrový motor V8 a elektromotor. U TechArtu si pohráli s nastavením a dostali se na celkový výkon 770 koní a točivý moment 980 Nm. Jen pro připomenutí, standardně se hybridní Panamera chlubí výkonem 680 koní a točivým momentem 850 Nm. Po úpravě se zrychlení z klidu na 100 km/h odehraje za pouhé 3,2 sekundy a maximální rychlost je omezena na 316 km/h (o 16 km/h více než má sériová verze). Nejvíce nás baví fakt, že TechArt si vzpomněl i na fakt, že auta mají nějak znít. Proto pro tuto úpravu nabízí vlastní výfukový systém i s klapkami.

Essen Motor Show je jedna z největších přehlídek tuningu a úprav automobilů v Evropě. Letos se koná od 1. do 9. prosince na výstavišti v německém Essenu.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru