Porsche o tom mluvilo, ale někteří skeptici moc nevěřili. Přesto se to stalo. O čem mluvíme? O možnosti manuální sedmistupňové převodovky, která bude k dispozici pro verze kupé i kabriolet Carrera S a Carrera 4S pro modelový rok 2020. Zatím není potvrzeno, že by se manuál měl objevit i u základní verze Carrery, ale je to možné. Navíc je zajímavostí, že za výběr převodovky, tedy právě onen sedmistupňový manuál či osmistupňové PDK, si Porsche nebude nic účtovat.

Jakkoliv manuál jistě zaujme hlavně fanoušky kontaktu s autem a milovníky řízení, ti všichni by se měli samozřejmě připravit na to, že tato verze bude pomalejší než auto osazené PDK. A nutno říct, že rozdíl bude opravdu znatelný. Zrychlení z 0 na 100 km/h se má s manuálem odehrát za rovné čtyři sekundy. Verze s PDK a paketem Sport Chrono to však zvládne za pouhých 3,3 sekundy. Rozdíl v maximální možné rychlosti už bude menší, verze s manuálem bude omezovačem v rozletu zastavena na rychlosti 305 km/h, verze s PDK na rychlosti 308 km/h. A ještě jeden rozdíl, který už je znám. Tím je hmotnost, která v případě manuální verze spadne o 38 kilogramů.

Informace o přítomnosti manuální převodovky vzešla od severoamerického zastoupení automobilky, ale je potvrzeno, že bude k depozici po celém světě, Česko nevyjímaje. Porsche zatím neprozradilo žádné konkrétní detaily, ale slíbilo, že je zveřejní včas ještě před uvedením této verze na trh.