Tento britský 75letý důchodce dokazuje, že důchodem život rozhodně nekončí. Na stará kolena si totiž pořídil docela obyčejný Volkswagen Golf R, ze kterého ale udělal golf naprosto neobyčejný. Zvenku byste to nicméně nepoznali…

Když se na jeho třídveřový Volkswagen Golf R podíváte zvenku, z čelního pohledu nepoznáte nic. Boční pohled také nic neprozradí, jsou tu dokonce i sériové disky. Pokud jste všímaví, drobného rozdílu si všimnete ze zadního pohledu. Čtveřice koncovek je totiž trochu větší, než jakou má sériové erko a jde o výfuk Milltek. Není to ale nic, co by prozrazovalo potenciál tohoto auta.

Na první pohled byste to možná nepoznali ani po otevření kapoty. Je tu jen jiný airbox RacingLine a sání, což je vzhledem k velikosti turbodmychadla opravdu potřeba. A turba si nakonec můžete všimnout také, schovává se mezi samotným motorem a motorovou příčkou a je vážně velké. Vyrobili ho v Turbo Technics a šlo prý teprve o druhý tak velký kus, navíc je to stále prototyp. Vzduchu tlačí do motoru hodně, musela tomu být přizpůsobena i dodávka paliva, takže jsou tu jiné, větší vstřikovače i palivová pumpa. Jiný je samozřejmě také intercooler a další drobnosti.

Auto vlastní tento stařík přibližně 6 měsíců. Nejprve si ho nechal upravit “jen” na 450 koní, ale bylo to málo, takže se přistoupilo k větší, této 600koňové úpravě. Ta prý zatím stačí, stále se totiž prý auto dá používat ke každodennímu ježdění. Výfuk je sice hlučnější, ale to hlavně díky klapkám, které se otevírají ve sportovním režimu, v tom normálním zůstávají zavřené a zvuk je decentnější.

Z videa je také patrné, že motor je spojen stále se sériovou převodovkou DSG. Upravena byla pouze její mapa, stejně jako řídící jednotka motoru.

Auto je po této úpravě opravdu rychlé, což dokazuje několik záběrů, ale i výraz posádky. Jízdu navíc doprovází perfektní zvuková kulisa. Na úplném konci videa je navíc vidět závod ve sprintu s Audi RS 6 Avant a tenhle golf mu ujíždí!

No, kdo z nás by takového dědečka nechtěl…