mercedes-amg-gt-64-s-4matic-4dverove-kupe-audi-rs7-sportback-sprint-video

600+koňový souboj: Je rychlejší Audi RS7 Sportback nebo Mercedes-AMG GT 63 S 4dveřové kupé?

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: youtube.com - 25. 6. 2020


Když chcete výkony a jízdní vlastnosti supersportu, ale nechcete nepraktickou karoserii, máte dnes na výběr opravdu spoustu možností. Dvě z nich jsou například Audi RS7 Sportback nebo Mercedes-AMG GT 63 S 4Matic+ 4dveřové kupé. A které z nich je rychlejší? Na to se můžeme podívat v závodě ve sprintu.

Obě dvě auta se mohou pochlubit velmi působivými výkony, které pocházejí z vidlicových osmiválců s podobnými hodnotami. Pod kapotami obou aut jsou dvěma turbodmychadly přeplňované čtyřlitry, které jsou spojeny s automatickou převodovkou a s pohonem všech kol (u AMG je možné odpojit přední pohon a auto se může stát zadokolkou).

Zatímco v případě Audi RS 7 Sportback hovoříme o výkonu 441 kW/600 koní a maximálním točivém momentu 800 Nm, tak u AMG je to dokonce 470 kW/639 koní a 900 Nm. Liší se i hodnoty zrychlení z 0 na 100 km/h. Audi zvládne tento sprint za 3,6 sekundy, Mercedes-AMG je o čtyři desetiny rychlejší.

Test Mercedes-AMG GT 63 S 4Matic+ 4dveřové kupé (2019)

To, co platí „na papíře“, ale nemusí odrážet skutečnost, proto se obě auta postavila na trať, aby změřila své síly v přímém souboji. Mercedes-AMG při něm projede cílem čtvrtmílového sprintu za 11.1 sekundy, Audi protne cílovou čáru o půl sekundy později. Rychlejší je Mercedes-AMG i v pružném zrychlení, ale Audi vyhraje při ostrém brzdění.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru