Škoda Octavia Combi RS (2022)

320 koní a 462 Nm pro benzinovou Škodu Octavia RS? Zabere to jen pár minut

Autor: Radim Plachý - Zdroj: BSR - Foto: Pavel Srp - 2. 10. 2022


Sériová Škoda Octavia RS s benzinovým motorem není úplně pomalé auto, v praktickém světě mu rychlost při běžné jízdě nechybí, ale nikdy není důvod pro to, aby se motor nedal posílit ještě víc. 320 koní, které má třeba konkurenční Volkswagen Golf R, už zní docela slušně, že? A navíc je takového zvýšení výkonu dosáhnout poměrně jednoduché.

Sériová Škoda Octavia RS 2.0 TSI, kterou jsme před nedávnem otestovali, má čtyřválcový motor s turbodmychadlem, jehož výkon je z výroby 180 kW/245 koní a točivý moment 370 Nm. Na stovku se dostane hluboko pod 7 sekund a jede 250 km/h. Pokud by vám to ale bylo málo, nabízí se tuner BSR, který velmi jednoduše dokáže hodnoty zvýšit na 320 koní a 462 Nm. Stačí k tomu pořídit nedávno představené tuningové kity BSR Stage1. Ty spočívají v přeprogramování řídící jednotky motoru, přičemž mapy byly vyvinuty ve švédské laboratoři optimalizačním softwarem.

Úprava není určena jen pro Škodu Octavia RS 2.0 TSI, ale také pro SUV Škoda Kodiaq RS po modernizaci, které také pohání stejný motor 2.0 TSI.

Podle úpravce přinese taková úprava motoru „zcela nový charakter v celém spektru otáček“. Původního výkonu 245 koní dosáhne motor nyní ve výrazně nižších otáčkách, dostupný je totiž už v 3800 ot./min,přičemž před úpravou to bylo až mezi 5250 – 6500 ot./min. V nižších otáčkách je dostupný i vyšší točivý moment, takže není nutné motor tolik vytáčet. Maximální rychlost auta, která byla původně elektronicky omezena na 250 km/h, je po úpravě až 300 km/h.

BSR - úprava Škoda Octavia RS 2.0 TSI - graf

Úpravce slibuje, že součástí již základní ceny všech tuningových kitů je „záruka na pohonné ústrojí“ kryjící případné škody hnacího traktu, které by nebyly kryty výrobcem či prodejcem vozu. Zároveň může zákazník počítat i s tzv. „tuning zárukou“ zaručující nejaktuálnější dostupné nastavení řídící jednotky motoru zdarma. Cena kitu pro Škody Octavia RS 2.0 TSI a Kodiaq RS 2.0 TSI je 20 799 Kč.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru