Pamatujete si dobu, kdy vám bylo 14 nebo 15 let? Pokud už vás v té době bavila auta, jistě vás některý z rodičů nebo prarodičů už na nějaké polní cestě učil řídit. A jistě vás pak napadlo, že vám to vlastně docela jde, tak proč nevyrazit na vyjížďku bez doprovodu. U mě to tak nějak bylo, ačkoliv k tomu výletu za hranice všedních dnů a zákona nikdy nedošlo. Strach byl silnější než já. Ne tak z nehody nebo policie, ale z toho průšvihu, jaký by nastal doma.

Jinak to ale měl dvojice sourozenců z Brna, která, jak se zdá, má k autům více než kladný vztah. Jen ty zkušenosti, věk a jedna drobnost s označením řidičský průkaz chybí. Odvaha ale rozhodně ne!

Podle policie se vše stalo tak, že se dva sourozenci prostě v noci nudili, a proto se rozhodli, že vyrazí na vyjížďku nočními ulicemi. Jenomže slečně, která jela v jednom autě, je 15 let a jejímu bratrovi, který jel v druhém, zase 14 let.

Rozbité okno vedlo k policejní honičce a drsné nehodě

Auta si doma vzali bez vědomí svých prarodičů, kteří je hlídali. A jako na potvoru si mladé slečny všimla policejní hlídka, která ji chtěla zkontrolovat. Dále vše popisuje David Chaloupka, tiskový mluvčí brněnské policie: „Dívka zpanikařila a začala policejnímu vozu ujíždět. V jednu chvíli vůz ve vysoké rychlosti nezvládla, dostala smyk a vjela na autobusovou zastávku. Zde porazila dopravní značku a odpadkový koš. Tím pronásledování skončilo.“

Policisté si mysleli, že je opilá, ale jak se ukázalo, za stylem jízdy byly hlavně chybějící zkušenosti. David Chaloupka dodává: „Jízda o rok mladšího bratra naštěstí proběhla bez kolize, ten za sestrou na místo nehody dojel za chvíli. Odpovědnost za mladšího sourozence mají rodiče. S dívkou, která už je trestně odpovědná, řeší policisté dopravní nehodu i podezření z přečinu neoprávněného užívání motorového vozidla.“