150 000 000: Tolik volkswagenů už jezdí po silnicích, jubilejní auto putuje do Norska

Od Tisková zpráva | 23. 10. 2017 0

Na norských silnicích bude jezdit 150miliontý Volkswagen. Jubilejní vůz, Golf GTE, sjel z montážní linky závodu Wolfsburg letos v srpnu. Volkswagen jej nyní předal zákaznici z norského města Lier nedaleko Osla. Dr. Wolf-Stefan Specht, vedoucí evropského prodeje značky Volkswagen, k tomu říká: „150miliontý Volkswagen je symbolem dlouhé tradice značky. Hybridní Golf GTE s možností externího nabíjení zároveň poskytuje výhled do budoucnosti mobility v podání značky Volkswagen. Proto máme radost, že byl tento vůz GTE dodán právě do Norska, průkopnické země pro elektrickou mobilitu v Evropě.“

Nová majitelka jubilejního vozu, Turid Sedahl Knutsen, se rozhodla pro Golf s hybridním pohonem a možností externího nabíjení záměrně: „Golf GTE je skvělou alternativou pro ochranu klimatu. Kromě toho je velmi sportovní a řídit ho je jednoduše zábavné. Jsem nadšená jeho novou technikou.“ Knutsen může nyní absolvovat cestu do práce s čistě elektrickým pohonem. Na dlouhých trasách, například při cestování na dovolenou, se na pohonu vozidla podílí také úsporný motor TSI. Pro Turid Sedahl Knutsen je to již šestý Golf – kromě nich byla navíc majitelkou také dvou vozů Passat, jednoho modelu Polo a jednoho vozu Caravelle.

Norsko je průkopnickým trhem pro elektrickou mobilitu v Evropě. Společným a odhodlaným přístupem státu a obcí, dodavatelů elektrické energie a výrobců vozidel se podařilo dosáhnout vysoké obliby automobilů s elektrickým pohonem u zákazníků. V období od ledna do září 2017 měla v Norsku vozidla s čistě elektrickým pohonem nebo s hybridním pohonem a možností externího nabíjení podíl 37 procent na všech nově registrovaných vozidlech v této zemi. Nejprodávanějším modelem na norském trhu je Volkswagen e-Golf.