100% elektromobil Nissan LEAF si můžete krátkodobě půjčit v půjčovně

Autor: Pavel Srp - 21. 2. 2012


Společnosti Nissan a Europcar dnes oznámily, že cenami ověnčený 100% elektromobil Nissan LEAF bude dostupný v krátkodobých půjčovnách ve dvou nejrušnějších hlavních městech světa: v Paříži a Londýně. Toto Evropské a Světové auto roku 2011 si bude možné zapůjčit již od února. Vůz LEAF se tak dostane k širší veřejnosti.

„Ke spolupráci se společností Europcar a využití vozu Nissan LEAF v nabídce krátkodobých půjčoven v těchto dvou rušných městech jsme měli dva důvody,“ uvedl Guillaume Cartier, viceprezident pro prodej společnosti Nissan International SA. „První je zřejmý: díky nulovým emisím a mimořádnému potěšení z jízdy je Nissan LEAF ideálním vozem do centra města. Druhým důvodem jsou řidiči, kteří si dosud nebyli jistí, zda by elektromobil splňoval jejich potřeby. Zapůjčením vozu Nissan LEAF a jeho použitím v praktickém provozu si mohou vůz sami vyzkoušet,“ dodává.

Nissan LEAF má homologovaný dojezd 175 km, což je více, než kolik za den ujede 90 % Evropanů.

„Společnost Europcar dlouhodobě podporuje elektromobily jako udržitelný dopravní prostředek a je odhodlána přispět k rychlému přijetí těchto vozidel na trhu. Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat se společností Nissan, napomoci rozšíření elektromobilů a poskytovat našim zákazníkům co „nejzelenější“ řešení mobility,“ říká Rafael Girona, provozní ředitel společnosti Europcar.

I když se s modelem LEAF jezdí stejně snadno jako s tradičním automobilem, každému zákazníkovi, který si LEAF zapůjčí, bude tento vůz osobně předán zástupcem společnosti Europcar, který projde školením společnosti Nissan a bude dokonale obeznámen s vozem a jeho fungováním.

Pro ještě větší pohodlí zákazníků se společnost Europcar postará o dobíjení vozů a nebude účtovat ani elektřinu použitou pro dobíjení vozů po zapůjčení, ani žádný servisní poplatek, jako je tomu tradičně u vozidel se vznětovými a zážehovými motory.

Úplný klid pak zákazníkům zajistí asistenční linka Nissan, na kterou se mohou obrátit s jakýmkoli dotazem. Po uplynutí zápůjční doby povede společnost Europcar u zákazníků průzkum spokojenosti a jejich reakce poslouží při utváření budoucích generací elektromobilů Nissan.

Tento pilotní program je prozatím plánovaný na tři měsíce, ale obě společnosti se písemně zavázaly hledat cesty, jak společně propagovat koncepci bezemisního automobilismu.

Program bude rozšířen i do dalších měst ve Francii a Spojeném království a jiných evropských zemí.

[nggallery id=419]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru