2022-JAGUAR_F-TYPE_HERITAGE_60_EDITION_ (1)

1 ze 60 kusů Jaguaru F-Type Heritage 60 Edition dorazil do Česka. Vystaven je v jednom z pražských showroomů

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Autosalon Dajbych - 7. 4. 2022


V roce 2021 oslavila značka Jaguar šedesáté výročí legendárního modelu E-Type. A čím jiným legendu poctít než výjimečným vozem. V oddělení speciálních operací Jaguar Land Rover (SVO) vznikla proto limitovaná edice současného nástupce E-Typu, sportovního modelu F-Type. Její unikátnost potvrzuje počet kusů, který experti vyrobili: jen 60 celosvětově. Jeden z nich nyní dorazil do České republiky, konkrétně pražského autosalonu Dajbych, kde si ho případní zájemci i veřejnost může prohlédnout na vlastní oči.

Jediný exemplář v České republice je provedení coupé. Od začátku dubna 2022 je k vidění v autosalonu Dajbych na Praze 5. „To, že si tak výjimečné auto najde majitele přes náš autosalon není náhoda,“ prozradil jednatel Petr Dajbych a dodává: „Vždyť u nedávné edice XE Project 8 si naši zákazníci pořídili hned tři kusy z celosvětově tří stovek vyrobených. Dalším příkladem byl Defender Bond Edition, který jsme v dobročinné aukci vydražili před několika měsíci.“

„Příležitost 60. výročí ikonického Jaguaru E-TYPE je perfektní moment pro stvoření historicky první a s počtem šedesáti exemplářů určených pro celý svět také nejvzácnější limitované edice z produkce oddělení SV Bespoke. Úzce jsme spolupracovali s týmem Jaguar Design, abychom určili podobu F-Type Heritage 60 Edition, která vzdá moderním způsobem poctu modelu E-TYPE. Důkazem společných základů sportovního designu obou automobilů je skutečnost, že barva Sherwood Green ze šedesátých let působí na modelu F-Type tak, jako kdyby pro něj byla přímo stvořená,“ řekl Mark Turner, Commercial Director, Jaguar SV Bespoke.

Nový Jaguar F-Type R představený minulý rok v prosinci, ze kterého F-Type Heritage 60 Edition vychází, využívá pohon všech kol a pro větší zážitek z jízdy také přepracované tlumiče, stabilizátory a klouby zadního zavěšení. Výkon 575 koní a vrchol točivého momentu 700 Nm obstarává vidlicový osmiválec Jaguar přeplňovaný kompresorem. Sprint z nuly na 100 km/h trvá pouze 3,7 sekundy, zatímco nejvyšší rychlost je elektronicky omezená na 300 km/h.

Každý exemplář z Heritage 60 Edition je postaven v závodu Castle Bromwich značky Jaguar ve Spojeném království a následně je dokončen odborníky týmu SV Bespoke v centru Jaguar Special Vehicle Operations sídlícím ve Warwickshire.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru