Jaguar_F-TYPE_Heritage_60Edition

Nový Jaguar F-TYPE Heritage 60 Edition oslavuje šedesáté výročí legendárního modelu E-TYPE

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: Jaguar - 13. 12. 2020


Značka Jaguar připomíná 60. výročí sportovního modelu E-TYPE, které oslaví v roce 2021, odhalením nové limitované edice Heritage 60 Edition. Ta vychází z osmiválcového vozu F-TYPE. Celosvětově bude k dispozici pouze šedesát exemplářů. Každý z nich je ručně upravený experty z oddělení SV Bespoke.

Výroční specifikace zahrnuje barvu Sherwood Green převzatou z původní nabídky barev pro model E-TYPE. Zákazníci si naposledy mohli tento odstín objednat v šedesátých letech. Součástí výbavy je i dvoubarevné (Caraway a Ebony) čalounění interiéru kůží Windsor, které v běžné nabídce pro F-TYPE není k dostání.

Nová limitovaná edice zahrnuje také unikátní hliníkový dekor středové konzole inspirovaný krytem vnitřního zpětného zrcátka automobilu E-TYPE, embosované logo E-TYPE 60th na opěrkách hlavy lehkých sportovních sedadel nebo plakety E-TYPE 60. Ta se v letošním roce objevila u limitované edice E-TYPE 60 Collection z produkce oddělení Jaguar Classic. Výročí připomínají také prahové lišty, pamětní plaketa SV Bespoke a speciální koberečky.

2021-Jaguar_F-TYPE_Heritage_60Edition-2

„Příležitost 60. výročí ikonického Jaguaru E-TYPE je perfektní moment pro stvoření historicky první a s počtem šedesáti exemplářů určených pro celý svět také nejvzácnější limitované edice z produkce oddělení SV Bespoke. Úzce jsme spolupracovali s týmem Jaguar Design, abychom určili podobu F-TYPE Heritage 60 Edition, která vzdá moderním způsobem poctu modelu E-TYPE. Důkazem společných základů sportovního designu obou automobilů je skutečnost, že barva Sherwood Green ze šedesátých let působí na modelu F-TYPE tak, jako kdyby pro něj byla přímo stvořená,“ řekl Mark Turner, Commercial Director, Jaguar SV Bespoke.

Model F-TYPE Heritage 60 Edition je dostupný s karoseriemi Coupé i Convertible v kombinaci s dvacetipalcovými kovanými disky v provedení Diamond-Turned Gloss Black, černými brzdovými třmeny a leskle černými i chromovými exteriérovými detaily.

2021-Jaguar_F-TYPE_Heritage_60Edition-1

Výkon daný kompresorem

Nový Jaguar F-TYPE R představený minulý rok v prosinci, ze kterého F-TYPE Heritage 60 Edition vychází, využívá pohon všech kol a pro větší zážitek z jízdy také přepracované tlumiče, stabilizátory a klouby zadního zavěšení. Výkon 575 koní a vrchol točivého momentu 700 Nm obstarává vidlicový osmiválec Jaguar přeplňovaný kompresorem. Sprint z nuly na 100 km/h trvá pouze 3,7 sekundy, zatímco nejvyšší rychlost je elektronicky omezená na 300 km/h.

Každý exemplář z Heritage 60 Edition je postaven v závodu Castle Bromwich značky Jaguar ve Spojeném království a následně je dokončen odborníky týmu SV Bespoke v centru Jaguar Special Vehicle Operations sídlícím ve Warwickshire.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru