Na Ženevský autosalon se ženě pořádná bouřka v podobě Porsche 911 GT3, typové řady 991. Žádné oficiální detaily zatím automobilka nezveřejnila, ale díky jednomu německému prodejci a díky novinářům z GTspirit.com se nám podařilo přeci jen něco zjistit.

První, co nejspíše všechny bude zajímat je to, že pod kapotou se bude ukrývat plochý atmosfericky plněný šestiválec o objemu 3,8 litru a o výkonu 450 koní. To bude v praxi znamenat, že sprint z 0 na 100 km/h zvládne tahle bestie za pouhých 3,5 sekundy. Tak rychle to zvládne i díky automatické převodovce PDK.

Díky všem těmto jednotlivým vlastnostem a díky pohonu zadních kol by mělo mít Porsche 911 GT3 čas na slavném okruhu Nurburgring zhruba 7 minut a 34 sekund! Jsou to sice jen pouhé spekulace, ale pěkné spekulace. 🙂 Je mi jasné, že některé z vás napadlo, že ten čas není zas tak úžasný. Vždyť například Nissan GT-R je rychlejší. Uvědomte si ale, že Porsche je stále auto pro opravdové řidiče. Kromě klasických asistentčních systémů se o všechno bude muset postarat jen a pouze řidič. 911 GT3 není rychlý civilní sporťák, je to bestie, kterou si řidič musí zkrotit. Prostě čiré vzrušení pro každého, kdo sedí za volantem. 🙂

 

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.