O tom, že Lamborghini chystá SUV už víme. Známe jméno, víme jak vypadá a také jsme věděli, že má přijít ne dříve než v roce 2017. To jsou ale už staré informace.

Koncept svého SUV představilo Lamborghini začátkem tohoto roku na autoshow v čínském Pekingu, kde zjišťovalo reakce návštěvníků a zejména pak potenciálních kupců. Jejich reakce byly více než pozitivní, takže automobilka rozhodla, že Urus, jak se má jmenovat, dostane zelenou a postaví se tak po bok Porsche Cayenne, BMW X5 (X6) nebo Mercedesu-Benz ML (GL) a dalším. Šéf automobilky Lamborghini Stephan Winkelman však poslední dobou znejistěl.

Pro britský AutoExpress prozradil, že: “ Urus rozhodně není pro automobilku prioritou a nepřijde na trh dříve než v roce 2017. Pokud se tedy vedení společnosti rozhodne autu opravdu dát zelenou.“ V rozhovoru pak dodal, že není nezbytně nutné přivádět na trh další model, protože ty aktuální se prý prodávají dobře. Původní smělé plány hovořily o tom, že Urus automobilku zachrání a její prodeje zdvojnásobí.

 

Prioritou je teď prý zapracovat na menším a lehčím bráškovi Aventadoru. Počkejme si, co za touto hrou stojí a jak to vlastně celé dopadne.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.