Tovární jezdec Fordu Petter Solberg dnes zřejmě trochu přehnal svou snahu dohnat při závodech WRC ztrátu 0,7 s na třetího Hirvonena z Citroenu a trochu se mu to vymklo z rukou.

Solberg je už dlouho špičkou Rallye světa. Rallye jezdí již od roku 1998, vystřídal 3 stáje: Subaru, Petter Solberg World Rallye Team a nyní jezdí za tovární Ford. Zúčastnil se 175 závodů rallye, v nichž vyhrál 412 etap. Na kontě má 47 umístění na stupíncích vítězů, z toho dokonce 13 zlatých. V roce 2003 se mu dokonce podařilo být mistrem světa v Rallye za stáj 555 Subaru World Rallye Team s vozem Subaru Impreza WRC.

Jeho dnešní nehoda se stala ve druhé etapě Francouzské rallye. Petter Solberg vyletěl v levé zatáčce mimo trať, proletěl vinicí, přeskočil silnici, znovu zapadl do vinice a nakonec narazil do sloupu vysokého napětí, který se posléze skácel a jen těsně minul přihlížející diváky. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Poražený sloup pak přerušil dodávku elektrického proudu do celé blízké vesnice.

 

Na základě videa by se někteří mohli ptát: Proč nebrzdil? „Stál jsem celou dobu na plynu, protože jsem věděl, že se trať zase vrátí,“ řekl Petter Solberg po nehodě. „Ale kvůli listí na čelním skle jsem toho moc neviděl a nevšimnul jsem si, že jsem silnici přejel. Takže jsem jel přímo do sloupu.“

Solberg druhou etapu, kvůli nehodě, nedokončil a zatím si v celkovém pořadí drží průběžnou třetí pozici v celkovém žebříčku WRC. Snad ho tato kuriózní nehoda nestála příliš mnoho.

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.