Zvláštní styl umění v podobě nabouraného Ferrari Dino

Autor: Anina Russová -   1. 11. 2013


To, čemu všemu se dnes říká umění, mě opravdu fascinuje. U automobilů, to pak platí dvojnásob. Stůl z motoru, na zdi místo obrazu Lamborghini a tak dále… Umění se ale dá udělat i z nabouraných aut

Dnes vám chci ukázat jedno konkrétní Ferrari Dino, které – jak se asi shodneme – svým způsobem umělecké dílo je. Hlavně teda spíš pokud je vcelku a v pořádku. To si ale nemyslí francouzský umělec Bertrand Lavier, který si pro mezinárodní výstavu současného umění, jenž se každý rok koná v Paříži, připravil opravdovou lahůdku. Místo nějaké běžné skulptury, sochy nebo malby prostě vystavil skvostné Ferrari Dino 308 GT4, ovšem ne jen tak ledajaké… Tohle Ferrari je po ošklivé nehodě hodně pomuchlané. Nicméně umělec i zástupci galerií mají pocit, že nejlepším umělcem jsou fyzikální zákony.

Veřte nebo ne, ale i tohle umělecké dílo našlo svého majitele. Jakýsi řecký sběratel za něj zaplatil 250 tisíc dolarů, v přepočtu necelých 5 milionů korun!

No, nějak nechápu princip toho, proč si kupovat za takovou cenu zmuchlané Dino, když za rozumnější peníze seženete nebourané. A když už nutně budete potřebovat, tak si ho můžete oťukat sami…

Ferrari Dino se vyrábělo v letech 1973-1980 a za tu dobu jich bylo vyrobeno jen 2 800 kusů. Ferrari 308 GT4 poháněl 3,0 litrový motor V8 o výkonu 252 koní.

Ferrari-Dino-308-GT4-art-1

Ferrari-Dino-308-GT4-art-2

-AR-

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *