Pokud si myslíte, že Kyrgyzstán je zemí, kde lišky dávají dobrou noc, a kde opravdu nemají potuchy, co se ve světě děje, pak vás vyvedu z omylu. Jedno místní designové studio totiž postavilo repliku jednoho z těch nej počinů automobilky Lamborghini – modelu Sesto Elemento. Ale není to jen tak nějaká replika. Celý vůz je vyroben z kovového šrotu, stojí na podvozku Volva z roku 1982 a kola má z BMW X5. Karoserie je především z ocelového, plastového a akrylového odpadu.

Podle toho, co říkají umělci z designového studia, repliku se podařilo sestavit za pouhé tři měsíce a na celou stavbu byly použity předlohy a materiály (fotky, videa a podobně), které jsou k dispozici na webu.

Na první pohled je jasné, že nejde o nijak moc povedenou repliku, a že ani nemá motor. Když ovšem přihlédnete k tomu, že je to postavéné defakto z odpadků, není výsledek zase až tak špatný. Je to prostě počin designového studia a navíc v jedné z post-sovětských zemí. To se jedno, nebo možná i obě dvě oči přimhouřit dají.

Je jasné, že technici z Lamborghini by si asi rvali hrůzou vlasy, ale ruku na srdce, kdo z nás by se do něčeho takového pustil? 🙂

-AR-