volkswagen_id3-vyroba_tovarna

Zrušili dotace a elektromobily se neprodávají. Volkswagen omezuje jejich výrobu

Autor: Radim Plachý - Zdroj: autonews.com - Foto: Volkswagen - 1. 7. 2023


Prodeje elektromobilů sice rostou, ale do jisté míry za to může i pozitivní motivace v podobě dotací, které na jejich nákup spousta evropských zemí nabízela. Po tom, co byly někde zrušeny, se to na prodeji elektromobilů projevilo. Volkswagen kvůli tomu omezuje výrobu a mluví se také o tom, že bude propouštět.

Dotace na nákup elektromobilů před časem zrušilo nebo omezilo Německo, Francie a Švédsko. To se na prodeji negativně projevilo a to, že se to do budoucna nebude zlepšovat, předpokládají i odborníci. Ti předpovídají z dlouhodobého pohledu stagnace nebo dokonce drobný pokles (až o 5 %).

Dopadá to už i na Volkswagen, který nemá tak vysokou poptávku po elektrických modelech ID.4 a ID.7, jakou předpokládal. Nižší má být dokonce až o 30 % než počítaly původní plány. Kvůli tomu v příštích dvou týdnech výrobu těchto modelu přeruší. Informoval o tom magazín autonews.com.

Zaměstnanci, kteří se na jejich výrobě v továrně v německém Emdenu podílejí, dostanou jeden týden dovolené navíc. Navíc bude z továrny v průběhu srpna propuštěna pětina zaměstnanců (o místo má přijít 300 lidí z celkových 1500). Výroba modelů se spalovacími motory podobné problémy nemá.

Štítky: , , , , , , ,

4 názory na “Zrušili dotace a elektromobily se neprodávají. Volkswagen omezuje jejich výrobu”

 1. Je snad jasné že když se sníží dotace tak se sníží poptávka.
  Proč z toho novináři dělají takovou vědu?
  A asi nikdo si nemyslel že tu dotace budou navždycky.

  Takže aktuální stav není ničím překvapivý. Dotace stejně jen křivý trh a Evropský automobilky dotační programy vysávají jak jen můžou a jsou na nich závislé.
  Tak holt konečně budou muset myslet i na efektivitu výroby a začít snižovat cenu tak aby byla konkurenceschopná.
  Jestli to nedokážou tak ať skončí.
  Tak funguje trh bez dotací. Ten kdo umí levněji vyrábět lepší auta nepochodí.

  Proč pořád zachraňovat něco co jen vysává státní peníze.

 2. Jsou auta a auta. Zatímco Evropský automobilky prý zastavují výrobu, Tesla výrobu každý kvartál zvyšuje. Za první půlrok 2023 vyrobila 888 000 aut!
  A rozhodně se nechystá výrobu zastavit.
  Takže na konci roku uvidíme ale vypadá to na skoro 2 mil. aut.

 3. Mikuláš Lévy

  Všetky dotácie na nejaký výrobok a jeho presadenie na trhu sú číry nezmysel. Ak ten výrobok nemá podstatné výhody, aby sa sám presadil, tak si nezaslúži existovať na trhu. To je predsa princíp tržnej ekonomiky

 4. Hehe, propagační srandovní čísla, já vím o trochu jiných. A prakticky všechny začínají pětkou a vyšší číslicí a některá začínají i devítkou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *