Zrestaurovaný Range Rover se představí na Salon Rétromobile 2017

Autor: Anina Russová - 7. 2. 2017


Návštěvníci Salon Rétromobile 2017 se mohou těšit na světovou premiéru další série „znovuzrozených“ klasických vozů značky Land Rover, které prošly důkladnou a rozsáhlou renovací. Nový program Range Rover Reborn nabízí zákazníkům výjimečnou příležitost pořídit si opravdový sběratelský skvost. Tím je originální vůz Range Rover, který pochází přímo z oddělení Land Rover Classic ve Velké Británii. Program Range Rover Reborn navazuje na úspěšné uvedení řady Land Rover Series 1 Reborn z loňského roku.

Dalším lákadlem pro návštěvníky výstavy bude evropský debut nově zrekonstruovaného vozu Jaguaru XKSS. V návaznosti na úspěšné uvedení tohoto modelu v Petersen muzeu v Los Angeles v listopadu 2016 je luxusní XKSS ve speciálním odstínu barvy sherwoodské zelené vzorem pro výrobu dalších devíti vozů, které budou v roce 2017 distribuovány zákazníkům po celém světě.

Na výstavě Salon Rétromobile v Paříži, která se uskuteční v termínu od 8. do 12. února 2017, představí divize Jaguar Land Rover Classic vůbec první restaurovaný veterán E-TYPE s pevnou střechou. Tento soukromý vůz s šedostříbrným lakem byl registrován ve Francii roku 1962. Na výstavě se ukáže ve zcela původní podobě včetně 3,8 litrového motoru, repasované převodovky a karoserie, která byla vyrobena přímo v továrně Jaguar Land Rover za využití poznatků reverzního inženýrství.

Tým expertů z Land Rover Classic využil odborných technologických a designérských poznatků k dokončení prvního „znovuzrozeného“ vozu z klasické řady Range Rover, kterým se po pečlivém výběru stal vůz z roku 1978.

Specifikace:

  • Barva: Bahama Gold
  • Motor: 3528cc osmiválcový benzinový karburátor typu Zenith-Stromberg 175CD
    • výkon: 132 koní při 5 000 otáček
    • točivý moment: 251 Nm, 2 500 ot/min
  • Čtyřstupňová manuální převodovka, uzamykatelný mezinápravový diferenciál

Každý vůz z řady Range Rover Reborn projde kompletní renovací podle původní specifikace z roku 1970, při které budou použity originální díly Land Rover Classic. Důvodem je zachovat a ochránit autenticitu historického vozidla. Zkušený tým Land Roveru poradí zákazníkům s výběrem základního vozu do jejich sběratelské kolekce, preferovaného výrobního čísla i specifických rysů vozidla. Cena za kompletní restaurovaný vůz Range Rover Reborn od Land Rover Classic se pohybuje od 135 000 liber.

Přečtěte si také:  Jaguar představil první nový C-Type. Je jako návrat do minulosti, jehož stavba zabrala tisíce hodin

„Range Rover Reborn je další ukázkou naší inženýrské práce v Land Rover Classic. Znamená pro nás závazek starat se o bohaté dědictví značky Land Rover a pro zákazníky zase vzácnou možnost vlastnit takový sběratelský klenot mezi automobily. Je to výjimečná příležitost, jak zachovat tolik žádaný třídveřový originál Range Rover ze 70. let včetně původní barvy, obložení interiéru a příslušenství,“ říká Tim Hannig, ředitel divize Jaguar Land Rover Classic.

Automobil Range Rover byl uveden na trh v roce 1970 původně ve dvoudveřové variantě. V roce 1981 byl zákazníkům představen vůbec první čtyřdveřový vůz. Prodával se až do roku 1996, kdy byla ukončena výroba první generace. Ve skutečnosti byl tak oblíbený, že výroba první generace pokračovala ještě téměř další dva roky společně s výrobou druhé generace. Aby bylo možné odlišovat modely dvou různých generací, získala první generace název Classic Range Rover.

Mnozí se domnívají, že vůz Range Rover odstartoval vývoj vozidel typu SUV. Rozhodně ale vymezil luxusní 4×4 vůz a stal se vyhledávaným automobilem členy královské rodiny, politiky a celebritami na celém světě. Range Rover byl jako první vystaven v muzeu Louvre v Paříži v 70. letech jako ukázka industriálního inženýrství.  

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek