2022-test-SEAT_Leon_Sportstourer-15_TSI-96_kW

Zprávy o konci značky SEAT jsou liché. Automobilka chystá omlazené oblíbené modely a pracuje na městské mobilitě

Autor: Anina Russová - Zdroj: SEAT - Foto: Pavel Srp - 4. 9. 2023


Se začátkem autosalonu v Mnichově svět obletěla zpráva o tom, že španělská automobilka SEAT jako výrobce aut končí. Dokonce to měl v rozhovoru pro britský magazín Autocar říct i šéf značky VW Thomas Schäfer. Zdá se ale, že všechno je trochu jinak.

Schäfer v rozhovoru, který proběhl právě v rámci autosalonu, řekl, že budoucností značky SEAT je CUPRA. A jakkoliv SEAT dovyrobí pár zbývajících aut, dříve či později zanikne. Tato informace vyvolala velké diskuze, ale jak už to tak bývá, nic se nejí tak horké, jak se to uvaří. K tomto rozhovoru se totiž velmi rychle vyjádřila přímo automobilka, která zprávy o jejím konci popřela.

„V některých médiích se objevily nepřesné zprávy o tom, že koncern Volkswagen přestane vyrábět vozy pod značkou SEAT. Ve skutečnosti je značka SEAT silnější než kdy předtím,“ stojí v prohlášení automobilky. Ta zároveň vysvětlila, že v současné době zaznamenává zlepšení situace týkající se zpožděných dodávek čipů, a i díky tomu její prodeje letos vzrostly o 18 % na 199 000 prodaných aut. V takové situaci by ukončování produkce opravdu nedávalo smysl.

Automobilka dle svých slov také hlásí vysoký počet objednávek a chystá modernizace modelů Ibiza, Arona i Leon. Plánuje i nadále nabízet plug-in hybridní i hybridní modely, a to až do konce doby, kdy bude možné v Evropě prodávat spalovací motory. A co potom?

Ani SEAT se elektrifikaci nevyhne. Nicméně jak sama automobilka řekla, už teď na ní pracuje. Plánuje zákazníkům nabídnout nové formy mobility, ostatně, konkrétně s mikromobilitou oblíbenou hlavně u mladších řidičů, má díky divizi SEAT Mó bohaté zkušenosti.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *