Značka Genesis představila luxusní vlajkovou loď G90

Autor: Tisková zpráva -   17. 1. 2016


Společnost Hyundai Motor Company představila prémiový luxusní sedan Genesis G90 pro americký trh, novou vlajkovou loď značky Genesis. G90 míří na vrchol segmentu prémiových luxusních vozů, do něhož přinese prvotřídní technické inovace a nejvyšší úroveň kultivovanosti, pohodlí a dynamického výkonu.

G90, navržený klíčovými členy nového týmu Prestige Design Division, ztělesňuje stylistický motiv „atletické elegance“. Silueta modelu G90 s prominentní kapotou, velkorysým rozvorem, minimalizovanými převisy a sofistikovaně tvarovanou zádí vyzařuje sílu a kultivovanost. Ušlechtilé materiály a povrchové struktury, od nejlepších dodavatelů automobilového průmyslu, vytvářejí v interiéru atmosféru naprostého pohodlí a luxusu, ve spojení s uživatelsky přívětivou ergonomií.

genesis-g90-hyundai-01

Inovace zaměřené na uživatele

G90 je vybaven souborem aktivních bezpečnostních asistenčních systémů GENESIS SMART SENSE, který pokrývá veškeré aspekty bezpečnosti, od sledování pozornosti řidiče, přes zaměření na celkovou bezpečnost cestujících, až po bezpečnost řidičů ostatních vozidel. Mezi vyspělé technické inovace patří například automatické nouzové brzdění s detekcí chodců, chytrý tempomat, chytré sledování slepého úhlu a asistent pro jízdu v jízdním pruhu.

Systém automatického nouzového brzdění AEB (Automatic Emergency Braking) kombinuje data z různých senzorů s cílem zabránit potenciální kolizi nebo snížit následky nehody. G90 s tímto systémem začne automaticky brzdit, pokud detekuje nebezpečí kolize s jiným vozidlem nebo chodcem. Systém používá radarový senzor chytrého tempomatu na přídi a přední kameru asistenta pro jízdu v jízdním pruhu LKA (Lane Keep Assist).

Genesis-G90

Nejvyšší úroveň luxusní kultivovanosti ve všech oblastech

G90 je výsledkem intenzivního čtyřletého vývoje, na němž se podílel 800 členný tým, který dal modelu G90 nejvyšší úroveň akustického a vibračního komfortu. Každý detail interiéru prozrazuje důsledné zaměření na uživatelskou přívětivost.

Důkladné ergonomické analýzy rozhodly o umístění ovládacích prvků pro řidiče a komfortních a zábavních prvků pro cestující. Exkluzivní materiály jsou odebírány od nejlepších dodavatelů z celého světa. Genesis nabízí sedadlo řidiče nastavitelné elektricky v 22 směrech, které zaručuje nejvyšší míru komfortu.

Jízdní vlastnosti, včetně jízdního komfortu a ovladatelnosti v nepříznivých podmínkách, jsou optimalizovány kombinací vyspělého systému pohonu všech kol H-TRAC a adaptivního odpružení Genesis ACS (Adaptive Control Suspension), která byla v tomto uspořádání použita poprvé.

genesis-g90-hyundai-03

Sportovní agilita s kultivovaným výkonem

Majitelé modelu G90 okamžitě zaznamenají nejvyšší úroveň kultivovaného výkonu. Tato charakteristika je pro značku Genesis stěžejní, což zaručily vývojové týmy, které realizovaly tvrdé testy na náročném okruhu Nürburgring v Německu, kde sídlí evropské technické středisko společnosti Hyundai Motor, a na kalifornském zkušebním polygonu v Mohavské poušti. Dokonce i s tímto sportovním charakterem zůstává prostředí v interiéru modelu G90 velmi kultivované. Mezi pohonné jednotky dodávané v modelu G90 patří zcela nový motor V6 3,3 litru s přímým vstřikováním benzinu a přeplňováním dvěma turbodmychadly, nebo oceňovaný motor Tau V8 5,0 litru, s přímým vstřikováním benzinu, který nabízí vrcholné výkonové parametry.

Kromě USA bude G90 nabízen také na ostatních trzích, včetně Číny, Ruska a různých zemí Středního východu. Během následujících pěti let bude na trh uvedeno dalších pět modelů značky Genesis.

genesis-g90-hyundai-02

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *