Značka DS v Ženevě: koncept E-Tense i další novinky

Autor: Tisková zpráva - 1. 3. 2016


Značka DS na 86. ženevském autosalonu představuje ve světové premiéře vozy DS E-Tense, DS 3 Performance, DS Virtual Vision a 3D zážitek „DS Virtual Vision“, které ztělesňují ducha avantgardy značky DS.

Značka, která se oficiálně představila přesně před rokem právě na ženevském autosalonu, zde představuje zcela inovovanou nabídku i svoje novinky.

Klíčovými slovy současnosti i budoucnosti značky DS je technologie a elegance, sportovnost a odlišnost. S tím vším se budou moci návštěvníci seznámit na stánku DS v Pavilonu 6 na výstavišti Palexepo v Ženevě, a to až do neděle 13. března 2016.

Značka DS se na 86. ženevském autosalonu představí 10 modely vystavenými na stánku o ploše 750 m2, z něhož bude dýchat elegance, know-how francouzského stylu, technologie a avantgardní duch.

Oficiální oznámení vzniku značky proběhlo na témž autosalonu přesně před rokem. Dnes se tu po boku zcela inovované nabídky představuje ve světové premiéře model DS E-Tense, jedinečný vůz, který ztělesňuje budoucnost značky, směs luxusu, špičkových technologií a vysoké výkonnosti. Poprvé se také představí dynamické a sportovní verze nové DS 3: model DS 3 Performance (hatchback a kabriolet) a limitovaná edice DS 3 Performance BRM Chronographes, který je výsledkem partnerství s BRM Chronographes, francouzským výrobcem luxusních hodinek. Z novinek čiší technologie a elegance nebo též sportovnost a odlišnost, doplňuje je monopost DSV-01, který se zapojil do mistrovství FIA Formule E.

Na programu je i nevídaný 3D zážitek „DS Virtual Vision“, který návštěvníky ponoří do objevování nové DS 3 a možností jejích uprav na míru díky zařízení, které tvoří brýle HTC Vive a páka. U tohoto systému virtuální reality, který vyvinula značka Dassault Systèmes, jde o světovou premiéru.

ZCELA INOVOVANÁ NABÍDKA DS

Vlajková loď značky DS, nová DS 5, která byla představena ve světové premiéře na ženevském autosalonu 2015, tehdy zahájila identitu značky a představila novou přední masku a další nové prvky, které z ní činí DS!

DS 5 nesla všechny atributy automobilů DS: avantgardní styl, dynamické chování, elegance a péče o detail, hi-tech technologie. Značka s ní vstoupila do nové éry. Rok poté se typické prvky značky objevují u všech modelů řady, kterou tvoří nová DS 3, nová DS 3 Cabrio, DS 4, DS 4 Crossback a DS 5. Je pro ně charakteristický:

  • Avantgardní design. DS se nepodobá žádnému jinému vozu! Modely jsou opatřeny přední maskou DS (DS Wings), která je propracovaná jako umělecký předmět, tvoří ji vertikální maska chladiče šestiúhelníkového tvaru, na které je hrdě umístěno logo DS. Maska je orámovaná chromem, lišta pokračuje směrem ke světlometům (u nové DS 3 a nové DS 3 Cabrio i k mlhovkám přes dvě chromovaná křídla). Přední masku zkrášluje i světelný podpis DS LED Vision, který v sobě spojuje LED technologii, xenonovou technologii a nové směrovky s posuvem světla. Tyto světlomety pečlivě zasazené do přední masky výrazně přispívají k její identitě a současně nabízí kvalitu osvětlení a jsou především zosobněním elegance a péče o detail značky DS! Každý model DS se navíc chlubí vlastními prvky, kterými se odlišuje od ostatních, jako je například chromovaná lišta ve tvaru šavle protínající blatníky od předních světel po přední okna; DS 4 a její jedinečný tvar s plynulými, propracovanými a elegantními liniemi a možností volby jiného odstínu u karoserie a střechy; DS 4 Crossback a její výrazné stylové prvky, které vozu dodávají elegantní dravost; nová DS 3 s plovoucí střechou a podokenní lištou ve tvaru žraločí ploutve…
  • Výrazně technologický výrobek. Všechny modely DS nabízejí dnes mobilní připojení využívající dotykový displej s funkcí Mirror Screen, tedy možnost duplikace displeje telefonu (iOS nebo Android) na displeji vozu pro bezpečné používání aplikací. DS 5 získala před několika týdny do výbavy navigační systém DS Connect Nav, umožňující 3D navigaci v reálném čase pro moderní a stále více hi-tech řízení. Technologie DS zastupují i výkonné a úsporné motory spojující vysoký točivý moment a nízké emise CO2 a nabízející jedinečný zážitek z řízení. Nejlepšími současnými příklady jsou motor PureTech 130, který byl zvolen motorem roku 2015 a který u vozu DS 4 vyvíjí točivý moment 230 Nm a emise činí pouhých 112 g CO2/km, nebo motor BlueHDi 180 u vozu DS 5 s točivým momentem 230 Nm a emisemi 110 g CO2/km. Konečně je to i motor Hybrid 4×4 u vozu DS 5 s výkonem 200 k, točivým momentem 500 Nm a emisemi 90 g CO2/km. Potěšení z řízení zajišťuje i automatická převodovka poslední generace EAT6, která je v nabídce u všech modelů a o 40 % zlepšuje dobu nutnou k řazení. Dalším příkladem technologie DS, který zlepšuje design i funkčnost, jsou světlomety DS LED Vision, které nejenže ztělesňují světelný podpis značky, ale také o 50 % zvyšují světelnost a současně snižují spotřebu energie – o 50 % u potkávacích světel a o 67 % u dálkových světel.
  • Elegance a péče o detail. Ušlechtilé materiály, jedinečné zpracování a dekorativní prvky, propracované detaily, které se inspirovaly od know-how francouzského světa luxusu – na to vše se značka zaměřuje. Výsledkem je například exkluzivní provedení kožených potahů ve verzi „Bracelet de montre“ nebo kůží potažená palubní deska u vozu DS 4, která si vyžaduje osm hodin ruční práce. Elegance se projevuje i v jemných detailech, jako jsou kryty zpětných zrcátek s vyrytým monogramem DS u některých verzí nebo hliníková madla dveří u vozu DS 5. Každý model DS má v nabídce širokou škálu možností úprav na míru, aby mohl každý zákazník vyjádřit svou osobnost. V této oblasti jde nejdál nová DS 3, která nabízí více než 3 miliony možností.
  • Dynamický superkomfort vyjádřený chováním, v němž se snoubí dynamika s pohodou. U vozů DS 4 a DS 4 Crossback jde o výsledek specifického seřízení podvozku a řízení, u něhož se bere v úvahu vývoj výšky karoserie. Cílem je posílení obecně uznávaných jízdních vlastností vozu DS 4 z hlediska kompromisu mezi komfortem a chováním vozu. U DS 5 prošel od uvedení na trh vývojem nápravový systém, který nyní zajišťuje lepší komfort. Tlumiče byly opatřeny technologií PLV (Preloaded linear valve) umožňující lepší plynulost a lineárnost přenosu sil v tlumiči. Současně došlo k navýšení dosahu jejich pohybu. Nová DS 5 tak dokáže lépe utlumit nedokonalosti vozovky, snižovat otřesy a tím potlačovat otřesy. Z hlediska komfortu nezaostává ani nová DS 3. Dva příklady u vozu DS3 Cabrio: možnost sklopení střechy, kdy je plátno možné stáhnout a natáhnout až do rychlosti 120 km/hod, nebo akustický komfort, který je díky plátnu vysoké kvality (vícevrstvové plátno z kompozitních materiálů s vnitřní akrylovou vrstvou pro odfiltrování hluku) a aerodynamickému spojleru pro optimální akustickou pohodu opravdu příkladný.
Přečtěte si také:  Faceliftovaná Škoda Kamiq přistižena na silnici. Najíždí testovací kilometry s přívěsným vozíkem

Na ženevském autosalonu budou vystaveny všechny modely značky a návštěvníky čeká i dílna, kde budou moci sledovat při práci mistry čalouníky z Design centra značky, zeď s nabídkou osobních úprav na míru u nové DS 3 nebo si budou moci vyzkoušet služby mobilního připojení díky funkci Mirror Screen nebo 3D navigace DS Connect Nav.

DS E-TENSE

Značka DS přichází s další novinkou, jedinečným vozem DS E-Tense. Jedinečnost vozu, který je výsledkem řemeslného know-how na úrovni těch největších francouzských firem ze světa luxusu zkombinovaného s využitím IT nástrojů, tkví v designu jeho exteriéru i v pocitech, které vyvolává jeho řízení: jde o směs  luxusu, špičkových technologií a vysoké výkonnosti. Toto avantgardní dílo ztělesňující technologickou a stylistickou vizi značky otevírá cesty k budoucnosti a nabízí výkonný elektrický pohon.

K popsání jedinečnosti stačí několik slov a čísel: 516 Nm a ticho, 402 k a nulové emise skleníkových plynů, délka 472 cm a výška 129 cm, nejnovější výtvor značky DS, který se představuje na mezinárodním ženevském autosalonu 2016, na sebe jistě přitáhne pozornost. Mladá francouzská prémiová značka, která vstupuje do druhého roku své existence, vytvořila nový vůz, jehož klíčovými slovy jsou špičkové technologie a elegance.

NOVÁ DS 3 A NOVÁ DS 3 CABRIO PERFORMANCE VE SVĚTOVÉ PREMIÉŘE

Jak již bylo oznámeno před několika týdny, modely nová DS 3 a nová DS 3 Cabrio budou posíleny o velmi výkonnou verzi DS 3 Performance ve verzi hatchback i kabriolet. Půjde o dynamické výrazné vozy, u nichž se snoubí účinnost a komfort, snadné řízení a intenzivní radost. Vozy budou ve světové premiéře představeny na ženevském autosalonu a do prodeje se dostanou v únoru 2016.

Několik čísel ilustrujících DS 3 Performance: 208 k, točivý moment 300 Nm, emise 125 g CO2/km. Chování vozu je výsledkem vynikající práce týmů DS Performance, které se rozhodly vybavit tento vůz motorem 1,6 THP S&S a spojit ho s šestistupňovou převodovkou (MCM) se specifickým odstupňováním a diferenciálem s omezeným prokluzem typu Torsen pro vynikající schopnost pohybu a stabilitu.

Podvozek a brzdový systém byly pečlivě seřízeny tak, aby byl vůz ještě mrštnější a přitom zcela bezpečný. Světlá výška by snížena o 15 mm, přední i zadní rozchod byl rozšířen (vpředu +26 mm, vzadu +14 mm), kotouče předních brzd o průměru 323 mm získaly specifické třmeny (zadní 249 mm).

Přečtěte si také:  Nová generace Dacii Duster, která přijde za dva roky, nabídne i mild-hybridy. Pohon všech kol je otázkou

Dalším bodem, na který se zaměřila pozornost týmů, je styl! Dynamický charakter vozu je rozpoznatelný na první pohled: specifická dvojitá koncovka výfuku, rozšíření rozchodu, litá 18″ černá kola s diamantovým výbrusem, leskle černé třmeny předních brzd, specifické motivy v barvách DS Performance… A nezapomínejme na interiér, z něhož rovněž vyzařuje sportovní duch – obepínající sedadla v kůži nebo alcantaře, specifická přístrojová deska nebo palubní deska s logem DS Performance.

Zákazník bude mít u hatchbacku i kabrioletu na výběr mezi dvěma verzemi konečné úpravy, aby využil výkonnost vozu a současně možnosti osobních úprav na míru.

  • U první verze je v nabídce 6 možných kombinací odstínů karoserie a střechy u hatchbacku a 4 kombinace u kabrioletu.
  • Druhá verze s označením „Black Special“ posiluje sportovní a elegantní charakter vozu, karoserie je v matně černé a střecha v leskle zlaté (u hatchbacku). Výsledkem je temný vůz zdůrazněný karbonovými detaily na bočních lištách. Vzhled exteriéru se odráží i vevnitř vozu, palubní deska a spodní část páky převodovky jsou vyvedeny v leskle zlaté a celek doplňují nové prvky zvyšující komfort a bezpečnost.

K dispozici je konečně i balíček karbonových prvků a balíček ozdobných prvků určených pro exteriér vozu, pomocí nichž je možné vůz DS 3 Performance upravit podle chuti.

Tento vůz si budou moci návštěvníci prohlédnout na ženevském autosalonu. Vedle něho bude vystaven také motor 1,6 THP S&S.

DS 3 PERFORMANCE BRM CHRONOGRAPHES, LUXUS A VÝKKONNOST V 39 KUSECH

Pro novou DS 3 více než kdy jindy platí přívlastky styl, elegance, luxus, výkonnost… a nesmíme zapomenout na to, co stojí za jejím úspěchem: osobní úpravy na míru.

Značka DS se proto rozhodla na ženevském autosalonu 2016 odhalit novou limitovanou číslovanou edici. A není náhodou, že si pro její realizaci zvolila jako partnera francouzského výrobce luxusních hodinek, značku BRM Chronographes. Výsledkem je nová DS 3 Performance exkluzivního vzhledu vybavená hodinkami, které byly vyvinuty speciálně pro tuto příležitost. Na tomto projektu se tak sešli dva jedineční výrobci, z nichž každý ztělesňuje ve svém odvětví luxus a know-how francouzského stylu a současně sdílejí stejnou vášeň pro bezchybný detail a výkonnost.

Tato limitovaná edice vyrobená pouze ve 39 kusech, vychází z vozu DS 3 Performance, což je dynamická a výrazná verze Nové DS 3, s motorem 1,6 THP S&S (208 k a točivý moment 300 Nm, se spotřebou 5,4 l/100 km a emisemi 125 g CO2/km) s šestistupňovou převodovkou (MCM) s diferenciálem s omezeným prokluzem typu Torsen.

Přečtěte si také:  Čtyřválcový Mercedes-AMG C 63 se prohání po Nürburgringu. Ach, ten zvuk...

Vůz DS 3 Performance BRM Chronographes nabízí v připomínce na sportovní divizi značky DS Performance výrazně exkluzivní styl: střechu a kryty zpětných zrcátek v leskle černém odstínu Noir Briliant a karoserii v matném odstínu Gold Pearl mat, což jsou barvy loga DS Performance. Celek dotváří maska chladiče DS Wings v šedém odstínu  Gris Hématite.

Uvnitř byla věnována pozornost každému detailu: lišta palubní desky Gold Pearl mat odkazující na odstín karoserie, paket vnitřních prvků v karbonovém odstínu nebo hliníkový štítek s číslem daného exempláře…

Všech 39 šťastných zákazníků dostane jeden číslovaný exemplář hodinek „BRM V6 44 SA SQ DS 3 PERFORMANCE“ v exkluzivním provedení v barvách limitované edice (barva ručiček shodná s odstínem karoserie, monogram DS na natahovacím zařízení, řemínek se specifickým prošitím a otvory…).

DS VIRTUAL VISION, 3D ZÁŽITEK PŘI OBJEVOVÁNÍ NOVÉ DS 3

Od uvedení vozu DS 3 na trh v roce 2010 již tato elegantní Pařížanka okouzlila 390 000 zákazníků. DS 3 se stala díky své osobnosti, jedinečnému stylu, radosti z řízení a moderní výbavě skutečnou ikonou… od Paříže po Tokio, od Londýna po Buenos Aires. Ve verzi kabriolet nebo hatchback okouzluje svou širokou nabídkou osobních úprav na míru a podle svých zákazníků nabízí nejlepší soulad mezi komfortem a dynamikou.

Značka DS hodlá v této „success-story“ pokračovat a 19. ledna představila novou DS 3, vůz nenapodobitelného stylu. Stylu, který se odlišuje především svými jedinečnými atributy, jako je plovoucí střecha, dvoubarevné zpracování (střecha/karoserie) a podokenní lišta ve tvaru žraločí ploutve, což jsou typické prvky vozu DS 3.

Vůz je jedinečný možnostmi úprav na míru. Nová DS 3 má v nabídce 78 možných kombinací odstínů karoserie / střechy a více než 3 miliony možností, pokud se zohlední veškeré prvky, u nichž si zákazník může zvolit verzi (kryty zpětných zrcátek, kola, lišta palubní desky, hlavice ředicí páky a čalounění). Výsledkem je jedinečný předmět. Každý si může připravit vlastní novou DS 3, ať už ve verzi hatchback, nebo kabriolet!

Návštěvník si na stánku značky může nejen prohlédnout oba modely nové DS 3, ale má také možnost prožít nezapomenutelný zážitek díky zařízení DS Virtual Vision. Po nasazení brýlí HTC Vive si bude moci pomocí ovladače spustit dynamickým, interaktivním a poutavým způsobem nabídku jednotlivých prvků sloužících k osobním úpravám vozu na míru. Bude si moci navolit různé odstíny střechy a karoserie nebo druh čalounění, lišty a vnitřní ozdobné prvky, upravit si novou DS 3 podle vlastního vkusu a vizualizovat si výsledek, jako by stál vůz před ním. Bude si ho moci obejít, otevřít a zavřít přední dveře nebo se do vozu virtuálně posadit.

Tento 3D zážitek je možný díky technologii „Virtual Garage“, kterou vyvinula firma Dassault Systèmes a ve světové premiéře ji využila značka DS.

Všechny novinky značky DS na ženevském autosalonu si můžete prohlédnout do 13. března 2016.

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek