Zmuchlaná karoserie, zdemolované čelní okno a chybějící světlo. S takto upraveným Subaru vyrazil řidič na dlouhý výlet

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Montana Highway Patrol -  11. 4. 2021


Během jízdy se snadno může stát, že čelní okno dostane od kolem jedoucího auta ránu kamínkem a v mžiku vznikne prasklina. Pokud je malá, takřka neviditelná, je možné s autem v klidu dojet do cíle a následně i do servisu na výměnu. Ovšem dle zákona na silnici nemá co dělat auto, které má prasklé nebo poškozené čelní sklo ve stírané ploše o velikosti větší než 20 mm. Pokud s takovým autem řidič vyjede, může se snadno stát, že mu policista při kontrole další jízdu zakáže a navíc se může ve správním řízení dočkat pokuty až 10 000 Kč a pěti trestných bodů k tomu.

Naše zákony jsou velmi přísné a moc by nás zajímalo, co by policista říkal na auto, které zastavila hlídka v americké Montaně. Na tamním hlavním tahu I-90 byl policií zastaven řidič Subaru Outback, které rozhodně nebylo v dobré nebo alespoň ucházející technické kondici.

Přečtěte si také:  Nové Subaru Outback se představuje. V České republice bude v květnu

Na první pohled bylo po velké nehodě. Chyběl mu světlomet, karoserie původní tvary jen připomínala a chybělo mu i boční okno u řidiče. Místo něj byl natažen ne moc průhledný igelit. Krom toho měl Outback ale úplně rozbité čelní sklo. Před řidičem byl však vylámán malý průzor, kterým se řidič díval na cestu. Aby mu nepadaly do očí střepy, měl nasazeny ochranné brýle.

Aby toho nebylo málo, řidič policii přiznal, že jede přes několik států a rozhodně nejel pomalu. Na jednu stranu je to neuvěřitelná ukázka toho, co Subaru Outback vydrží, ale na druhou stranu také toho, jak někteří řidiči (ne)přemýšlí. Nejen, že dotyčný ohrozil sebe, ale ohrozil i všechny kolem. Tím miniaturním průzorem prostě nemohl vidět ven, a ačkoliv si chránil zrak, střep, který jej mohl pořezat na obličeji, by ho jistě vyvedl z klidu. Ostatně, tamní policie na svém facebookovém profilu poznamenala: „Nebuďte jako tento chlapík.“

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


4 názory na “Zmuchlaná karoserie, zdemolované čelní okno a chybějící světlo. S takto upraveným Subaru vyrazil řidič na dlouhý výlet”

    1. Tady diskutující by asi rád žil v totalitě. Nechápu, co má zřízení v USA společného s tím, že je někdo lempl a jezdí s nabouraným vozem.

      1. Protože mají až takovou demokracii že technický stav vozu je na vás ale jestli s tím němomu ublížite tak se z toho pak po……

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *