plzenska_ulice_praha-cyklopruh-parkovani

V květnu letošního roku proběhla na Plzeňské ulici v Praze kousek od nemocnice v Motole velká dopravní změna. Původně dvouproudou silnici nechal pražský magistrát přeznačit na jednoproudou a z druhého jízdního pruhu udělal zčásti parkoviště a zčásti cyklostezku. Ukázalo se, že je to velký problém.

Plzeňská je velmi vytíženou ulicí, především pak takový kousek od jedné z největších nemocnic v Česku. Ve chvíli, kdy se v jednom jízdním pruhu, který tam zbyl, vytvoří kolona, mohly by mít sanitky velký problém s průjezdem k nemocnici. Proti novému značení se tehdy výrazně ohradila sama městská část Praha 5, přičemž magistrát couvl a slíbil, že tedy do ulice vrátí původní dva jízdní pruhy.

Komentář: Cyklopruhy a parkoviště na Plzeňské v Praze vydržely jen chvíli. Kvůli nemocnici musí pryč

Uplynulo ale více než čtvrt roku a Plzeňská je stále se starým značením. Zeptali jsme se proto na TSK Praha, kdy změna k původním dvěma jízdním pruhům proběhne. Tisková mluvčí TSK Praha Barbora Lišková nám k tomu řekla: „V současné chvíli máme vysoutěženou firmu, která v ulici Plzeňská zajistí obnovení stávajícího dopravního značení – tedy zrušení parkovacího stání a znovuobnovení klasického provozu dvou pruhů, jak směrem do centra, tak i z centra. Termín vyznačení je do konce září 2021. Práce na obnově dopravního značení budou probíhat zásadně v době víkendu, aby byl minimalizován dopad na dopravu.“

Přečtěte si také:  Předvolební boje se začínají dotýkat i řidičů. Výrazně se diskutuje především o mýtu v Praze

Vysvětlila ale také, že dva jízdní pruhy budou zatím vyznačeny jen přechodnou žlutou páskou. Pevná úprava proběhne až později. „Pro tuto komunikaci jsme přechodně zvolili možnost vyznačení pruhů provizorní žlutou páskou, kterou bude zhotovitel pravidelně obměňovat a udržovat v provozuschopném stavu, aby se nemuselo do nového krytu komunikace zasahovat strojně, a tím ho narušit. Po novém roce bude značení provedeno standardně v barvě a následně v plastu,“ dodala.

Přidat komentář