Nevím, jak to máte vy, ale já mám několik nočních můr, které se týkají cesty autem. Jednou z nich je, že budu muset měnit kolo s prasklou pneumatikou uprostřed pondělní nebo páteční dopravní špičky, a také třeba někde, kde je extrémní provoz. Druhá se pak týká propadlé silnice a děsivého pádu kamsi do podzemí. Vždycky jsem si myslela, že se moc dívám na filmy, ale jak vidno, právě tohle se klidně může stát.

Své by nám o tom mohli vyprávět dva řidiči, pod kterými se silnice opravdu propadla. Stalo se to v pondělí v Pittsburghu v americké Pensylvánii. Silnice se propadla uprostřed města a bez varování. Částečně v ní skončil autobus a navíc další osobní auto. Je velké štěstí, že se nikomu nic vážného nestalo, jen řidič autobusu a jeden z cestujících byli lehce zraněni.

Tamní televizní stanice KDKA CBS 2 News zpovídala jednoho z techniků, kteří budou pracovat na opravě. Ten přiznal, že to nebude lehké. Pod silnicí jsou kolektory, ve kterých je natažená elektřina i plynové vedení. Stačí malá chyba a mohlo by dojít k pořádnému maléru. Ve stejných místech navíc vede vodovodní potrubí, které prasklo, a tak voda prosakuje i do kolektorů.

Silnice bude nějakou dobu uzavřená a policie musela evakuovat široké okolí. Problémy nakonec dělal i zaseknutý autobus, jehož vysoká hmotnost dělala hasičům starosti. Nakonec ho z jámy musely dostat dva velké jeřáby. V současné době už by se mělo pracovat na opravách vodovodního potrubí. Následně budou moci technici začít řešit opravu samotné silnice.