Zfetovaný ujížděl policii a v autě měl ženu a dítě

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 3. 7. 2020


Rušnou noc měli policisté v Moravské Třebové ze 17. na 18. června. Chvíli po druhé hodině ranní si hlídka všimla vozidla projíždějícího ztichlými ulicemi města, kdy jeho řidič nerespektoval žádné dopravní značení. Nerespektoval ani pokyn hlídky k zastavení, a začal ujíždět. Několikrát za dobu jízdy gestikuloval rukou z okénka. A částečná jízda v protisměru mu také nečinila potíže. Než konečně zastavil, dojel od Moravské Třebové až do obce Lázy, což je asi 10 kilometrů. Na výzvu hlídky, aby z vozidla vystoupil, nereagoval a snažil se nadále ujíždět. Policisté byli nuceni použít donucovací prostředky.

Testu na drogy a alkohol se osmadvacetiletý řidič následně odmítl podrobit, ale uvedl, že asi hodinu před jízdou měl pervitin. Kontrolou také vyšlo najevo, že má soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2022 a, že ve vozidle vezl další dvě osoby. Dvaadvacetiletou matku s dítětem.

Rozbité okno vedlo k policejní honičce a drsné nehodě

Muž je v současné době podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kdy mu v případě prokázání viny před soudem může být uložen trest až dva roky odnětí svobody.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru