Policisté v Horažďovicích, v sobotu 13. července letošního roku okolo desáté hodiny dopoledne, chtěli zkontrolovat řidiče vozidla Volkswagen Polo. Řidič na výzvy policistů nereagoval a začal s vozidlem ujíždět směrem na Sušici. Policisté vozidlo pronásledovali a použili jako donucovací prostředek služební zbraň. Řidič zastavil vozidlo až před obcí Nezamyslice.

Policisté zajistili podezřelého řidiče i spolujezdce. Následně byla zjištěna totožnost řidiče, kterým byl devětadvacetiletý muž ze Strakonic. Muž měl pozitivní test na návykové látky a navíc má uložen trest zákazu činnosti řízení motorových vozidel. Podezřelý muž byl převezen do zdravotnického zařízení k lékařskému vyšetření i odběru krve a pak skončil v policejní cele.

Od komisaře z oddělení obecné kriminality následně převzal usnesení o zahájení trestního stíhání z přečinů násilí proti úřední osobě ve stadiu pokusu, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání i ohrožení pod vlivem návykové látky. Podle rozhodnutí soudu byl dnes odpoledne obviněný muž vzat do vazby a za doprovodu policistů eskortován do vazební věznice.

Děsivé je, že jeho spolujezdec, nejspíš v podobném stavu, část honičky natáčel. Video najdete níže.