Ženevský autosalon se vrací. Po kovidové pauze bude obnoven příští rok

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Geneva International Motor Show - 7. 4. 2022


Ženevský autosalon patří k nejslavnějším a hlavně nejstarším v Evropě. Velkou ránu mu ale zasadil jak menší zájem návštěvníků a vystavovatelů, tak hlavně pandemie koronaviru, která na více než dva roky prakticky zastavila celý svět. Včetně všech podobných výstav. Zdá se ale, že organizátoři už se nebudou ohlížet do minulosti, ale naopak vyhlíží optimistickou budoucnost. Ohlásili, že autosalon se vrátí v plné síle, a to už příští rok.

Půjde už o 91. ročník, ženevský autosalon se s přestávkou v letech 2020, 2021 a 2022 konal pravidelně už od roku 1905. Podle pořadatelů proběhne chystaná výstava od 14. do 19. února 2023 tradičně na ženevském výstavišti Palexpo.

Přečtěte si také:  Mezinárodní autosalon v Ženevě bude expandovat do Kataru

Prezident celé výstavy Maurice Turrettini oznámil, že se autosalon vrátí silnější než kdy dřív. Jsou to poměrně odvážné plány, které záleží jen na tom, jak se k tomu postaví především vystavovatelé, tedy hlavně automobilky. A u nich jde zatím o velkou neznámou, bude záležet na tom, jak se jim bude dařit, jaké prostoje ve výrobě v té době budou a jestli tedy vůbec budou mít co ukázat. Řada automobilek (například Rolls-Royce) už před časem oznámila, že se podobných akcí nebude účastnit. Jsou totiž velmi drahé a jejich dopad na prodeje je mizivý. Zaměří se raději na akce cílené přímo na svou klientelu.

Ženeva se ale nevzdává. Kromě klasické akce ve Švýcarsku tak na rok 2023 plánuje také svou expanzi do Kataru. Tam by se také v roce 2023 měla odehrát Qatar Geneva International Motor Show a dá se očekávat, že ta už bude pro automobilky možná zajímavější. V těchto končinách je finančně zajímavější klientela šejků a obchodníků, kteří se za auta rozhodně nebojí utrácet.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek