Ještě před několika málo měsíci to vypadalo, že je s velkými autosalony konec. Krom toho, že automobilky stojí účast obrovské peníze, zaúřadovala také pandemie koronaviru, která zastavila všechny velké veřejné akce. Vypadá to ale, že se autosalony nechtějí vzdát bez boje. Začátek září bude patřit autosaloni v Mnichově a nejspíš už začátkem příštího roku se bude konat i tradiční autosalon v Ženevě.

A právě jeho pořadatelé se rozhodli, že expandují. Uzavřeli proto partnerství se společností Qatar Tourism a společně dají vzniknout automobilové výstavě s názvem Qatar Geneva International Motor Show. První výstava by měla proběhnout buď na podzim příštího roku, nebo na podzim toho následujícího, tedy v roce 2023. Konečný termín i podoba akce by měly být potvrzeny během následujících týdnů. Potvrzen už ale byl fakt, že se tato akce bude konat každé dva roky.

Přečtěte si také:  Ženevský autosalon je jen krůček od likvidace. Může za to koronavirus

Prezident výboru mezinárodního autosalonu v Ženevě Maurice Turrettini k tomu řekl: „Jsme velmi poctěni a hrdi, že nám Qatar Tourism důvěřují a podporují konání autosalonu v Dauhá. Dodal také, že nadcházející autosalon v Ženevě bude sloužit mimo jiné k doladění detailů obdobné akce plánované v Dauhá.“

Plány jsou to velmi smělé. Zatím vůbec není jasné, co bude s pandemií koronaviru. A většině států stačí málo, aby podmínky pro konání takových akcí zpřísnily natolik, že vůbec nebude možné je uspořádat. Pořadatel ženevského autosalonu si je ale velmi jistý a katarskou verzi své autoshow bere jako hotovou věc.

Přidat komentář