Ženevský autosalon opět ožije. Vstát z popela má začátkem příštího roku jako „cenově dostupná akce“

Autor: Anina Russová - Zdroj: Geneva International Motor Show, Automobilwoche - Foto: Geneva International Motor Show - 14. 7. 2023


Začíná to být tak trochu ohraná písnička. Ženevský autosalon jednou ohlásí velká návrat, aby v tichosti celou show zase zrušil. A teď jsme znovu na začátku, protože organizátoři tvrdí, že autosalon v roce 2024 určitě bude. Dokonce už nastínili koncept celé show a slíbili nižší ceny.

Ženevskému autosalonu, a nutno říct, že nejenom jemu, přerušil mnohaletý úspěšný provoz koronavirus. Nešlo ale jen o zákaz konání podobných akcí. Automobilky během pauzy zjistily, že autosalony vlastně tak moc nepotřebují. Některé proto už ohlásily, že na nich vystavovat nebudou. Další se pak nechaly slyšet, že pokud na nějakém autosalonu v budoucnu budou, rozhodně za to nebudou utrácet tolik peněz.

Přečtěte si také:  Tradiční ženevský autosalon v Ženevě byl znovu zrušen. Bude se konat v katarském Dauhá

Není se tedy co divit, že autosalony v plánu jsou, ale pak se nekonají, protože na ně nejsou peníze. Ženeva v příštím roce ale autosalon prý stoprocentně přivítá. Tvrdí to generální ředitel Geneva International Motor Show Sandro Mesquita, který pro magazín Automobilwoche řekl, že už má dokonce prostory pro konání výstavy nasmlouvané i zaplacené. Krom toho ale nastínil, že jak vystavovatele, tak návštěvníky čeká řada změn. Už totiž nemá jít o tu předraženou show, ale o cenově dostupný automobilový svátek.

Více než každé desáté nově prodané auto v EU už je na elektřinu

Návštěvníci se nemusí bát toho, že by hotely kolem výstaviště v rámci akce nějak extrémně zvýšily ceny, jako tomu bývalo během předchozích ročníků. Mesquita prý podepsal smlouvu s 16 hotely po celé Ženevě, která zaručuje, že během autosalonu oproti standardu ceny nezvýší.

Na změny se ovšem musí připravit hlavně vystavovatelé, tedy automobilky. Ty standardně na obdobné akce vozí velkolepé stánky, které zpravidla stojí spoustu peněz. Aby to pořadatelé značkám ulehčili a aby je namotivovali úsporou financí, postaví stánky za ně. Budou sice jednotné, lišit se mají maximálně barvou a osvětlením, ale nemělo by to být tak drahé. Automobilky také musí počítat s tím, že tyto sdílené výstavní prostory nebudou nijak okázalé, počítá se s jednoduchým jednotným stylem. Mesquita ale zdůraznil, že vítáni jsou i ti, kteří přivezou vlastní vybavení.

Přečtěte si také:  Škoda v muzeu v Mladé Boleslavi vystavuje koncepty. Ukazuje na nich proměny svého designového jazyka

A termín? Ženevský autosalon by měl proběhnout od 26. února do 3. března příštího roku. Ještě letos, konkrétně v termínu od 5. do 14. října by však měla proběhnout jeho Katarská verze, která bude v Dauhá.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *