Okruh Ebisu je vyhledávaný nejen milovníky čisté stopy a těch nejlepších časů na kolo, ale také třeba těmi nejlepšími driftery světa. Je totiž hodně multifunkční a kromě hned několika klasických závodních tratí má i driftovací části, kde se jezdí závody a vznikají skvělá videa. Jenomže v polovině února zasáhlo pobřeží Fukušimy velké zemětřesení, které mělo až 7,2 stupně Richterovy škály. A právě tento okruh je jedním z míst, které bylo zemětřesením hodně poškozeno. Když se pak k tomu poškození přidají finanční problémy, které okruhu způsobila pandemie koronaviru, je jasné, že bez pomoci to nezvládne.

Zemětřesení bylo tak silné, že jeho vlivem nejen popraskal asfalt okruhu, ale vyvolalo také sesuv půdy, která teď leží na některých částech trati. Kromě toho otřesy také nezvládlo několik budov, ze kterých zbyly jen trosky. Z původně hladkého asfaltu je teď hromada sutin, na některých místech byl roztrhán na kusy. A to jsou jen ta viditelná poškození. Je dost pravděpodobné, že všechny škody ještě nebyly odhaleny, protože i na první pohled neporušené části okruhu mohou mít skryté vady.

Přečtěte si také:  Mladá žena se se svým SUV nedopatřením dostala na závodní okruh. Málem způsobila vážnou nehodu

Pokud by svět už více než rok nebojoval s pandemií koronaviru, nejspíš by oprava všech škod nebyla takový problém. Jenomže z důvodu restrikcí kvůli nemoci se během posledních 12 měsíců na okruhu prakticky nic nekonalo a tak nemohl vydělávat. Mimochodem, ztráta financí kvůli koronaviru bude trápit nejspíš všechny závodní okruhy světa.

Ovšem vedení Ebisu narovinu přiznalo, že je na tom finančně opravdu hodně špatně. Poškození jsou prý větší, než se čekalo, a rekonstrukce bude nejen dlouhá, ale hlavně finančně velmi náročná. Vedení okruhu proto žádá veřejnost o finanční pomoc.

Rovnou ale upozorňuje, že za ní není možné nabídnout neomezený vstup zdarma, ačkoliv by to bylo velmi lákavé. V plánu je dárcům poděkovat osobním e-mailem a následně jejich jménu napsat na velkou děkovnou desku, která bude po dokončení oprav vystavena v paddocku. Vedení okruhu pak dodává, že vybrané finance nebudou použity jen na opravdu samotného okruhu, ale také na zdokonalení preventivních opatření, která by v případě dalšího zemětřesení předešla obdobným škodám. Je tedy jen na darujících, jak rychle bude okruh opraven a zda se něco podobného bude ještě opakovat.