Zbytečně riskantní předjíždění autobusu na české okresce – video

Autor: Anina Russová - 29. 6. 2016


Začátkem tohoto měsíce zaznamenala kamera umístěná za čelním sklem linkového autobusu opravdu hodně nebezpečnou situaci. Řidič osobního auta tento autobus dost nebezpečně předjížděl, a chyběla možná vteřina a vše mohlo dopadnout tragicky. Těžko říct, jestli se řidič auta špatně podíval nebo si jen myslel, že to prostě stihne. V protisměru totiž jelo jiné osobní auto, které muselo hodně brzdit, aby nedošlo k čelnímu střetu.

Naštěstí to řidič předjíždějícího auta tak nějak ustál, ale bylo to opravdu o prsa japonské plavkyně. Tohle je absolutně trestuhodné chování, které na silnicích nemá co dělat. Díky kameře za oknem autobusu, trest řidiče, který předjížděl, nemine.

I tak nás ale zaráží, kolik lidí mu v různých internetových diskuzích přeje jen to nejhorší, smrt nevyjímaje. Opravdu je nutné, přát si navzájem něco takového? Ano, řidič hodně pochybil a pokutu za nedovolené předjíždění si jistě zaslouží. Ale myslíme si, že ten strach, jaký musel cítit při takovém nebezpečném manévru, je výchovnější, než všechny pokuty světa. Zcela jistě si podobné předjíždění příště rozmyslí.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru