Co si představíte, když se řekne auto upravené pro drag race? Chevrolet Camaro? Dodge Challenger? A co takhle Fiat Uno? Neděláme si z vás legraci, tahle malá italská nákupní taška opravu může na takové závody a navíc tam může leckomu ukázat zadní lampy.

Samozřejmě, že ne v sériovém provedení. To by tak s ním byl řidič chudák pro smích. Když ale máte dost odvahy, hodně fantazie a pořádnou porci šikovnosti a peněz nazbyt, můžete z malého Una udělat raketu, která sice vypadá směšně, ale se vší vážností umí trhat asfalt na malé kousky. A navíc předními koly!

Většina opravdových speciálů pro drag race, má malá přední kola a ohromná ta zadní, protože v drtivé většině jde o americké zadokolky, protože za oceánem jde o velmi oblíbený typ závodů. Ovšem tohle Uno je předokolkou a proto má pro závodění větší kola vpředu a menší, respektive směšně malá, vzadu.

Drag race: Bugatti Chirón proti starší Audi RS4 má jasného vítěze? Budete se divit

Na celé této úpravě je hodně zajímavá i pohonná jednotka. Uno totiž pohání motor z Lancie Delta, který má v základu objem 1,5 litru. Tvůrce tohoto speciálu ho ale převrtal na objem 1,6 litru. Navíc ho upravil tak, že točí až 9000 otáček za minutu a má výkon 600 koní. Je nám nesmírně líto, že neznáme podrobnosti této úpravy, protože muselo jít o neskutečnou práci.

Celé to auto vypadá trochu absurdně, ale funguje báječně! Před pár dny se představilo na sprintech v rámci akce Wide Open Spring 2019, kde tohle Uno zajelo jeden z nejlepších časů. Sprint na čtvrt míle zvládlo za 9,4 sekundy, přičemž v cíli jelo rychlostí 258 km/h!