BMW_SIM_Cup_2021- (1)

Po svém úspěšném debutu v roce 2020 nabízejí letošní závody BMW SIM Cup ještě širší škálu závodních formátů, automobilů a platforem, na kterých se konají. BMW SIM GT Cup, BMW SIM M2 CS Racing Cup a BMW SIM Time Attack dávají nejlepším simulátorovým závodníkům na světě příležitost se na platformách iRacing, rFactor 2 a Assetto Corsa Competizione kvalifikovat do velkého finále BMW SIM Live 2021 a vyhrát atraktivní finanční odměny. Závody budou živě přenášeny prostřednictvím sociálních sítí BMW Motorsport.

„Po představení našich nových formátů BMW SIM Cup na BMW SIM Live loni v prosinci nastal čas se do toho pořádně opřít, protože první závody se kvapem blíží,“ řekl Rudolf Dittrich, vedoucí BMW Motorsport SIM Racing. „Jsme pochopitelně natěšení na to, až uvidíme, jak naše nové závodní formáty a širší nabídku závodních automobilů BMW přijmou zástupci simulátorové závodní komunity. Nyní jsme aktivní na třech hlavních platformách: iRacing, rFactor 2 a Assetto Corsa Competizione. To nám umožňuje oslovit mnohem větší skupinu sim závodníků a jejich fanoušků než loni. Samozřejmě doufáme, že přilákáme spoustu špičkových závodníků a že také od odborníků získáme zpětnou vazbu na naše závodní formáty a automobily, což nám pomůže se neustále zlepšovat. Těším se na velkolepé akce – jak během sezóny, tak na velkém finále, které se bude konat v rámci BMW SIM Live 2021.“

BMW_SIM_Cup_2021-3

BMW SIM GT Cup – iRacing

BMW SIM GT Cup je nástupcem BMW SIM 120 Cup. V roce 2021 se rozdělí na dvě sezóny a celkem proběhne deset závodů. V pěti kolech 1. sezóny jezdí sim závodníci ve dvojicích v BMW M8 GTE. Ve 2. sezóně si týmy budou moci zvolit nové BMW M4 GT3. Vítězové prvních čtyř závodů každé sezóny se kvalifikují přímo do velkého finále, které se bude konat během BMW SIM Live 2021. K nim se přidají dva nejlepší týmy z pátého závodu příslušných sezón. V prvních čtyřech závodech každé sezóny činí finanční odměna pro první tři týmy 4200 dolarů. Stejně jako v roce 2020 budou závody trvat 120 minut a zahrnují povinnou výměnu jezdce. Data 1. sezóny v BMW M8 GTE byla již potvrzena a úvodní kolo se uskuteční na virtuálním závodním okruhu Daytona International Speedway 17. ledna. Termíny a vybrané okruhy pro druhou sezónu v BMW M4 GT3 budou oznámeny později.

Přečtěte si také:  V Autoklubu proběhlo odložené vyhlášení vítězů Peugeot Rally Cupu 2020

Termíny, 1. sezóna:

 • 17. ledna: Daytona
 • 7. března: Suzuka
 • 21. března: Silverstone
 • 2. května: Road Atlanta
 • 16. května: Nürburgring (finále 1. sezóny)

BMW_SIM_Cup_2021-2

BMW SIM M2 CS Racing Cup – rFactor 2.

Stejný vůz, stejná platforma, ale nový formát. Letošní BMW SIM M2 CS Racing Cup figuruje jako doprovodný závod populárních a vrcholových závodů rFactor 2 GT Pro Series. Díky tomu se pohár, jehož se účastní výhradně automobily BMW, bude konat na různých závodních okruzích, zatímco dříve se odehrával výhradně na Nürburgringu a na její severní smyčce (Nordschleife). Stejně jako v případě BMW SIM GT Cup jsou v průběhu roku plánovány dvě sezóny, každá bude sestávat ze šesti závodů. Akce začíná 8. března v Imole. Termíny všech závodů první sezóny již byly potvrzeny, pro druhou sezónu budou následovat později. Vítězové každého závodu se kvalifikují do finále BMW SIM Live. První tři v každém závodě si rozdělí finanční odměnu ve výši 1850 eur.

Termíny, 1. sezóna:

 • 8. března: Imola
 • 22. března: Spa-Francorchamps
 • 5. dubna: Silverstone
 • 19. dubna: Nürburgring
 • 3. května: Sebring
 • 17. května: jméno okruhu bude teprve potvrzeno

BMW_SIM_Cup_2021-4

Přečtěte si také:  BMW M představuje novou flotilu vozů pro MotoGP 2021. Nechybí M5 CS ani první BMW M motorka

BMW SIM Time Attack by Assetto Corsa Competizione.

Nová platforma, nový formát závodu, nový vůz. BMW SIM Time Attack by Assetto Corsa Competizione má podobu závodu na jedno kolo na okruzích, jež se každý měsíc mění. Každý měsíc se závodník, který za volantem virtuálního BMW M4 GT4 zajede nejrychlejší čas na kolo, kvalifikuje na BMW SIM Live 2021. Tato soutěž je výjimečná především tím, že se do ní může přihlásit každý člen komunity Assetto Corsa Competizione. Další podrobnosti o závodních tratích a kdy se závod pojede budou oznámeny později.