Závodní verze modelu Kia Picanto a safety car Kia pro_ceed GT na slavnosti LEGENDY 2016

Autor: Tisková zpráva - 9. 6. 2016


Již potřetí mohou fanoušci motorismu navštívit největší akci svého druhu v Česku – motoristickou show LEGENDY 2016, která se uskuteční 11. a 12. června v Praze 8 – Bohnicích. Jako partner akce představí automobilka KIA v rámci motoristické show celkem 12 novinek. Návštěvníci si tak budou moci na vlastní oči prohlédnout modely sportovní edice GT Line, zástupce úspěšných modelových řad cee´d a Sportage, největší v Česku prodávané SUV značky KIA Sorento, ale nebude chybět ani designový Soul, jeho elektrická verze Soul EV a pochopitelně také vlajková loď značky KIA, model Optima.

KIA_promovozy_LEGENDY

Sportovní duši značky KIA budou prezentovat i dva speciální modely z mistrovské závodní série Kia Lotos Race, dovezené exkluzivně na slavnost LEGENDY 2016. Oficiální vozidlo safety car, které je závodním prototypem stavěné na základě modelu pro_ceed GT, je vybavené přeplňovaným zážehovým čtyřválcem o objemu 1,6 litru s výkonem 235 koní. Tento model je vybaven speciální převodovkou GT Tech, kterou automobilka Kia sama vyrábí. Speciální úprava pro okruhové závodění obsahuje mimo jiné bezpečnostní klec Ireco Motorsport, speciální sedadla, bezpečnostní pásy či volant, to vše schválené FIA pro okruhové závodění. Zajímavostí expozice KIA bude také i sportovní verze modelu KIA Picanto, která je živým důkazem toho, že hledět s despektem na menší auta se nevyplácí. KIA Picanto ve sportovní úpravě pro závody KIA Lotos Race dokáže vyvinout maximální rychlost 190 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlí za 8 sekund. Také v tomto modelu se nachází bezpečnostní prvky schválené Mezinárodní automobilovou federací.

Kia_Picanto_1

Oba závodní modely KIA jsou k vidění v rámci okruhového seriálu KIA Lotos Race, který se koná na mnoha evropských tratích (Polsko, Maďarsko, Rakousko, Německo, Česká Republika, Itálie) již od roku 2006. Série pořádaná společností KIA Motors Polska je určena všem zájemcům z řad mužů i žen o okruhové závodění, kteří jsou držiteli závodní licence. Za volantem závodního modelu Picanto mohou usednout dokonce i 14letí řidiči. Již od svého vzniku je série koncipována tak, aby náklady na účast byly co nejnižší. Celkové náklady, které zahrnují závodní Picanto a plnou závodní výbavu, v souladu s FIA, se pohybují kolem 300 000 Kč za sezónu. Díky tomu si mohou svůj sen o okruhovém závodění splnit i ti, pro které by běžné okruhové série byly finančně zcela nedostupné.

Kia_pro_ceed GT_1

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru