Sam Schmidt Chevy Corvette

Závodní jezdec po nehodě ochrnul, ale přesto řídí dál – video

Autor: Anina Russová - 12. 7. 2017


Pokud jste někdy přemýšleli nad definicí slova „frajer“, pak už nemusíte. Tím je totiž bezesporu Sam Schmidt, tedy bývalý a celkem úspěšný závodní jezdec Indy 500.

K závodění se dostal až v 31 letech, kdy zjistil, že oblek a obchodování není nic pro něj. Auta miloval odjakživa, a tak se prostě zkusil posadit za volant závodního speciálu a ono mu to vyšlo. Několikrát vybojoval místo na bedně, pole position u něj bylo takřka standardem, a soupeři z něj měli zdravý respekt. Jenomže pak přišla ta osudová havárie, při které v rychlosti 338 km/h narazil do zdi.

Po nehodě bohužel zůstal od krku dolů ochrnutý. V tu chvíli měl jen dvě možnosti. Vzdát to a zůstat ležet v posteli nebo se prostě pokusit začít znovu žít. A to přesně Sam udělal. Spojil se se společností Arrow Electronics a společně vymysleli jedinečný systém, díky kterému může Sam ovládat svůj závodní speciál Chevrolet Corvette C7 Z06, který disponuje výkonem 659 koní.

Systém je to velmi složitý, ale jeho ovládání je vlastně jednoduché. Ke zrychlování a zpomalování je tu určena speciální hadička. Sam díky ní může zrychlovat tak, že do ní fouká a zpomalovat tak, že z ní naopak vzduch vysává. K zatáčení jsou pak určené speciální brýle. Stačí, aby řidič otočil hlavou na jednu nebo druhou stranu a podle toho také jeho Corvette pojede. Jay Leno, který se za Samem a jeho úžasným příběhem a strojem vydal, se ho ptal, jestli mu někdy náhodou nedošel dech. Prý jen jednou a jen trošku. To, když jel jeden z nejnáročnějších závodů do vrchu na světě, slavný Pikes Peak.

Už chápete, proč říkáme, že tenhle chlapík je definicí slova frajer? Nevzdal to a do svého snu investoval úplně vše, co měl. Jen samotná přestavba auta vyšla asi na 1 milion dolarů, tedy 23 milionů korun. Nevíme jak vy, ale my Sama hluboce obdivujeme!

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek