SEAT Leon ST Cupra je neskutečně rychlé auto a je to oblíbené auto závodníka Petra Fulína. Zajel s ním nejrychlejší čas mezi kombíky na mosteckém autodromu a teď se za jeho volant posadil znovu, při závodě mezi ním a bikerem Michalem Prokopem. Byl to ale závod “na krev”, protože se sjíždělo z Ještědu a počasí rozhodně nebylo na opalování…

Petra Fulína asi netřeba představovat, jde totiž o jednoho z nejlepších evropských okruhových závodníků, a SEAT Leon ST Cupra snad jen v rychlosti. Pohání ho turbem přeplňovaný dvoulitrový benzínový motor s výkonem 280 koní a točivým momentem 350 Nm. S přenosem výkonu na silnici pomáhá elektronicky “samosvorný“ diferenciálu VAQ a díky tomu dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 6,0 sekundy a maximální (elektronicky omezená) rychlost leží až na hranici 250 km/h.

A kdo je Michal Prokop? Je to český sportovec-cyklista, reprezentant v BMX a MTB. A není to žádný amatér, což můžete ostatně vidět v přiloženém videu, protože je to trojnásobný mistr světa z let 2003, 2006 a 2011, dvojnásobný mistr Evropy a dvojnásobný vítěz Světového poháru z let 2004 a 2006 ve fourcrossu (příbuzná disciplína bikrosu)!

Schválně si tipněte, kdo nakonec vyhrál! 😉

Toto je první ze soubojů, budou tři. Podívejte se na trailer, který tomu všemu předcházel: