skoda-octavia-cup-III-2019-05-oc-race- (7)

Premiéru klubového závodu OC Race na velkém okruhu mosteckého autodromu ve čtvrtek 9. května ovládl novinář a instruktor sportovní i bezpečné jízdy Jan Červenka. Svou účast v závodě však nehodnotí z hlediska dosaženého umístění. „Vzhledem k tomu, že na rozdíl od svých soupeřů už nějaké ty zkušenosti v motoristickém sportu mám, nelze hovořit o vítězství. Potěšil mě ale dosažený čas na jedno kolo. Možnost být u toho pak beru především jako skvělou příležitost svézt se po okruhu a otestovat závodní speciál,“ svěřil se v cíli.

Auto je podle něj skvělé pro všechny, kteří uvažují o motorsportu. „Je hodné, bezvadně reaguje na pohyb volantu. Pokud jezdec udělá chybu, například v nájezdu do zatáčky, auto mu pomůže. Za sebe bych uvítal agresivnější nastavení, mohlo by být o chlup klouzavější,“ shrnul své poznatky Jan Červenka.

V pondělí odstartoval nový ročník OC Benet Cupu. Do závodního auta se můžete posadit i vy

K letmému lehkému startu se v identických vozech Škoda Octavia RS III Cup postavili čtyři muži. Vedle Červenky neodolali možnosti vyzkoušet si auto připravené pro okruhové závodění Tomáš Michalík, Petr Hanuš a Tomáš Hadač. V tomto pořadí také první závod OC Race dokončili. „Pan Michalík přijel kvůli závodu až z Brna. Koncept se mu velmi zamlouvá. Je to jeho už druhá zkušenost s řízením speciálu Škoda Octavia RS III Cup u nás na okruhu, skutečně si jízdu užívá,” prozradil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

OC Race je v současné době jediným klubovým závodem v České republice, který nabízí shodné podmínky všem jezdcům a je dostupný i pro začátečníky. Díky své kompaktní struktuře je ideální kombinací mezi časem stráveným na závodní trati a vynaloženými náklady. Termín dalšího závodu pořadatel včas zveřejní na webových stránkách www.autodrom-most.cz.

Projekt OC Race je novinkou společnosti AUTODROM MOST. Od promotéra poháru OC Benet Cup převzala celkem 16 speciálů Škoda Octavia RS III Cup, vyzkoušet si je může každý. Projekt je tak lákavý i pro fanoušky motoristického sportu z řad amatérských řidičů, jejichž snem je svézt se po dráze za volantem závodního auta.