Závod na mosteckém okruhu: Bude rychlejší Fulín nebo Štajf? – video

Autor: Pavel Srp - 24. 10. 2016


Když se na startovní čáru postaví vedle sebe Petr Fulín se svým závodním SEATem Leon a Vojta Štajf s rallyovou Škodou Fabia R5, musí být jasné, že o zábavu bude postaráno. Ale kdo z nich na trati vyhraje? Tipnete si?

Jsou to sice dva odlišné „světy„. Jeden svět je hladký asfalt, důraz na pravidelnost, co nejčistší stopu. Ten druhý zase na rozevlátost a mnohdy naopak na nečistou stopu – drifty, zatáčení přes ruční brzdu a podobně… Vlastně i auta jsou zcela rozdílná a podle toho také oba jezdci jedou.

Petr Fulín, coby okruhový jezdec, drží čistou stopu. Vojta Štajf naopak využívá každou možnost využít skvěle fungující podvozek rallyového auta a Petrovi ukázat záda. Je vidět, že „Fulda“ je se svým autem na rovinkách rychlejší, ale „Vojtanen“ zase využívá celý okruh včetně únikových zón a kačírků. Fabie skáče do vzduchu, klouže se, smýká se ze strany na stranu, ale i tak je to boj vyrovnaný. Však se podívejte sami.

Mimochodem, už jednou Vojta s Petrem „závodil„. Bylo to před rokem a půl, když se na stejném místě rozhodl překonat v Subaru WRX STI Petrův čas se SEATem Leon Cupra.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru