Slavný závod Gumball 3000 se dnes odpoledne zastaví v Praze, kde jeho účastníci přespí a ve čtvrtek ráno budou pokračovat na maďarský závodní okruh Hungaroring.

2016-gumball-3000-batmobile

Pražský hotel Hilton přivítá dnes odpoledne účastníky jedné z nejznámějších milionářských rally světa. Evropou totiž i letos projíždějí účastníci závodu Gumball 3000. Letošní trasa vede z irského Dublinu do rumunské Bukurešti. První vozy se u pražského hotelu Hilton očekávají kolem odpolední 17. hodiny. Závod se sice jezdí každý rok, ale jeho trasa se pravidelně mění. Praha přivítá účastníky tohoto závodu po dlouhých 11 letech.

Složení startovního pole je velmi zajímavé. K vidění by tak u pražského hotelu Hilton mělo být několik vozů Lamborghini Aventador, Mercedes-AMG GT, zcela nového SUV Bentley Bentayga, slovenského Mercedesu-Benz G500 4×42 nebo BAC Mono či na zakázku postavený Batmobil s motorem 5,2 V10 z Lamborghini Gallardo. Účastníky lze sledovat například na Instagramu.

Na účastníky závodu je prý připravena také česká policie, která na dálnice nasadí své rychlé dálniční stíhačky Volkswagen Passat a Škoda Superb. Vrchní komisař Jozef Bocán z tiskového oddělení Policejního prezidia ČR k tomu říká: „Naše opatření spočívá především ve zvýšeném dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu zejména na předpokládané trase závodu,“ a dodává: „Vzhledem k tomu, že závodu se zpravidla účastní silná auta, počítáme i s nasazením vozidel z policejního autotýmu typu Škoda Superb a Volkswagen Passat.“

Jak to tak bývá, některé auta do cíle závodu nedojedou, výjimkou není ani letošní ročník. Do cíle nedojede minimálně Gumpert Apollo, který havaroval hned první den na trase z Edinburgh do Manchesteru.