Bentley Continental GT

Bentley Bentayga je oficiálně prvním SUV značky, ale není to jediné SUV značky. V Holandsku je totiž nyní na prodej mnohem stylovější „Bentley v holínkách“. Jde o velmi výrazně upravený Continental GT.

Bentley Continental GT není tak úplně autem, které byste chtěli vzít na výlet mimo běžné silnice. Jde o velmi rozměrné, těžké, ale také výkonné coupé. Jeho největší nevýhodou je jeho světlá výška, kterou ani standardně dodávaný pohon všech kol nevyváží. Ne tak u tohoto stříbrného kousku, jenž je na prodej v Nizozemí. Společnost Classic Yountimer Consultancy ale do inzerátu, který naleznete zde, neuvedla cenu, ta je pouze k doptání.

Už na první pohled je nicméně vidět, že auto prošlo mnoha úpravami. Ty se nejvíce podepsaly na jeho vnějším vzhledu. Poměrně zásadní je zvýšení světlé výšky o tři palce (cca 7,5 centimetru), což si vyžádalo úpravy vzduchového odpružení, ale i stabilizátorů. Vypadá to ale i v kombinaci s širokými a černými nástavci blatníků a 20″ koly s terénními pneumatikami vážně skvěle. Nelze si také nevšimnout náhradního kola či světelné rampy se čtyřmi LED světlomety a nebo dodatečně namontovaných podélných střešních nosičů na střeše. Na autě je ale také několik o poznání decentnějších, kterými jsou matně černě lakovaní vnější zpětná zrcátka a maska chladiče nebo lehce poupravené nárazníky, jež dostaly ve spodní části ochranné kryty.

Motor zůstal beze změn, dostal pouze nový výfuk. Ten má podpořit zvuk šestilitrového dvanáctiválcového motoru, který se o pohon tohoto off-roadu stará, a který přenáší svých 412 kW/560 koní a 650 Nm přes automatickou převodovku na všechna čtyři kola.

Od začátku svého života, jenž se datuje do roku 2004, najelo toto Bentley jen 85 tisíc kilometrů a nějaké drobné, takže jde vlastně o sotva zajetý kousek. Jeho servisní historie obsahuje kompletní záznamy, takže se nový majitel nemusí obávat žádného nebezpečí. Tak co, šli byste do toho? My rozhodně ano, druhé takové auto jen tak nepotkáte…