Když už si myslíte, že vás jen tak něco nerozhází, přijde někdo, kdo vám totálně vyrazí dech. Tak nějak se asi cítí příslušníci Městské policie Pardubice, kteří v pondělí řešili dost nepochopitelný přestupek. Šlo o špatné parkování, ale na místě, kde by asi nikoho, kdo má všech pět pohromadě, zaparkovat nenapadlo – na nemocničním heliportu.

Ten se nachází přímo v areálu Nemocnice Pardubického kraje. Neuvěřitelné je, že řidič nejspíš věděl, kde parkuje, jen prostě přehlédl značku. A fakt, že přistávací místo pro vrtulníky možná bude potřeba, prostě moc neřešil. Jestli tohle není vrchol arogance, pak už nic. Dokazuje to mimo jiné konverzace, kterou zveřejnila sama policie na svém facebooku, post najdete níže.

Policisté nakonec vše vyřešili během pár minut na místě pokutou 1000 Kč právě za nerespektování dopravního značení. Pokud vás zaráží, jak ho to mohlo vyjít tak levně, policie vydala vysvětlení. „Čekání na odtah je cca 45 minut a musela by o něj žádat nemocnice (nejde o překážku v provozu, jsme na účelové, nikoliv veřejné komunikaci). Botička by zase zabránila co nejrychlejšímu a žádoucímu odjezdu auta pryč.“

Z chování některých řidičů se nám nedostává slov. Tenhle střelec dnes prostě zaparkoval na heliportu Nemocnice…

Zveřejnil(a) Městská policie Pardubice dne Pondělí 16. září 2019